Rezultate te kerkimit per termin: +Venezuels

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] venezuels / docs[0] 8 / hits[0] 12 /
Venezuela, biznesi i kokains midis politikanve dhe t afrmve: ja rrjeti
  • 2017-08-09

Venezuela, biznesi i kokains midis politikanve dhe t afrmve: ja rrjeti

Venezuela ka nj pozicion gjeografik t privilegjuar: nj kufi i gjat i pambikqyrur me Kolumbin, prodhuesi numr nj i kokains dhe nj bregdet shum i gjer. Pista q lidh trafikun me kryen e regjimit narkotik. Narkodiktatura. Lexohet n muret e Karakas, dgjohet nga zrat e analistve dhe politikanve t opozits

Grahmat e vdekjes së naftës
  • 2016-02-05

Grahmat e vdekjes së naftës

Nga Harold James Çmimi i naftës shihet shpesh si një lloj termomentri për të matur shëndetin e ekonomisë së botës. Por ajo që është vënë re më pak është se ai shërben gjithashtu si një barometër duke paralajmëruar afrimin e stuhive gjeopolitike. Në të vërtetë, rënia dra

Castro- Caves, 5 orë bisedime kokë më kokë
  • 2010-08-26

Castro- Caves, 5 orë bisedime kokë më kokë

Fidel Kastro dhe Hugo Caves kane pasur nje tjeter takim miqesor si edhe ne te shkuaren. Ish presidenti i Kubs dhe Presidenti i Venezuels kane biseduar rreth 5 ore. Caves ka shprehur habine per gjendjen shume te mire shendetesore te mikut te tij te vjeter Fidel Kastro, i cili aktualisht eshte 84 vje

No Pic available
  • 2010-07-09

Nafta e Albpetrolit me çmime burse, Kuvendi miraton aktin normativ

Prifti debaton me deputetët e PS-së: Jeni politikanë si Çavez i Venezuelës Nafta e prodhuar nga kompania Albpetrol do t shitet n treg me mimet e burss. Kuvendi vendosi dje t’i jepte t drejtn Albpetrolit t shes me mimet e burss ndrkombtare, duke miratuar aktin normativ.

No Pic available
  • 2009-12-15

Castro nuk i beson Obams

Ish-presidenti i Kubs, Fidel Castro, trhoqi vrejtjen se nuk mund ti besohet buzqeshjes s mbl t presidentit amerikan, Barack Obama, duke shtuar se ashingtoni po zhvillon komplote kundr qeverive t majta n Amerikn Latine, prfshir ktu edhe qeverin e Venezuels. Castro 83 vjet, i cili kryesoi Kubn pr pes

Vendimi n pranver
  • 2009-12-12

Vendimi n pranver

N Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis ka prfunduar seanca dgjimore rreth ligjshmris s pavarsis s Kosovs, n t ciln kan prezantuar argumente 29 shtete. Gjat procesit nntditor n Gjykatn e Bots, prfaqsues nga 14 shtete kan deklaruar se shpallja e pavarsis s Kosovs nuk ka qen n kundrshtim me asnj norm t apli

Mbyllet procesi n Hag, vendimi n pranver
  • 2009-12-11

Mbyllet procesi n Hag, vendimi n pranver

Venezuela dhe Vietnami jan deklaruar n favor t qndrimeve t Serbis para Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis. Me deklaratat e ktyre dy vendeve prfunduan seancat dgjimore n Hag. GJND-ja pritet q mendimin kshilldhns ta jap n pranvern e ardhshme. Venezuala dhe Vietnami kan prsritur tezat se Kosova ka shkelur