Rezultate te kerkimit per termin: +Venezuela

Total: 1028
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.221Z

Vritet ish miss Venezuela

Ish miss Venezuela, Monica Spear (29 vjeç) dhe burri i saj irlandez Thomas Berry janë vrarë në makinën e tyre sot në Venezuelë. Vajza e tyre pesë vjeçare, e cila është plagosur gjatë incidentit, thuhet se është në gjendje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.672Z

Venezuela masa tregtare kundër Kolumbisë

Venezuela ka deklaruar se do të marrë masa të tjera tregtare kundër Kolumbisë. Lajmi është bërë publik nga vetë Presidenti, Hugo Cavez, i cili me këtë deklaratë rrit edhe më tej tensionet me dy vendeve. Sipas BBC Venezuela do të bllokojë hyrjen e 10 mijë makinave nga Kolumbia duke b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.962Z

Ja pse e shokoi Venezuela, Kolumbinë

Venezuela mbrëmë shënoi fitore 1:0 kundër Kolumbisë. Përfaqësuesja e Venezuelës ka shkaktuar një nga befasitë më të mëdha në hapje të Kupës së Amerikës. Venezuela triumfoi 1:0 kundër Kolubmisë me shumë yje dhe arsyeja e fitores është e thjeshtë. Para kësaj sfide, disa preza

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.875Z

Venezuela dëbon 3 diplomatë amerikanë

Venezuela ka njoftuar se do të dëbojë tre diplomatë amerikanë, të cilët i akuzon për komplot me qëllim sabotimin e ekonomisë së vendit. Presidenti Nicolas Maduro deklaroi se diplomatët kanë 48 orë për të lënë vendin, duke thënë: Yankees, shkoni në shtëpi. Maduro pretendon se ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.066Z

SHBA dëbon tre diplomatë nga Venezuela

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i janë përgjigjur me të njëjtën monedhë Venezuelës. Departamenti amerikan i shtetit ka njoftuar se tre diplomatë nga Venezuela do largohen nga Shtetet e Bashkuara, në përgjigje të dëbimit të tre zyrtarëve amerikanë nga ky shtet. Departamenti amerikan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.644Z

Izraeli: Venezuela dhe Bolivia mbeshtesin Iranin

Venezuela dhe Bolivia mbeshtesin programin berthamor iranian. Keshtu behet e ditur ne nje raport te Ministrise se Jashtme izraelite. Raporti i referohet informacioneve ne baze te te cilave Venezuela furnizon me uranium Iranin, ne kuader te politikes se ngushte mes Karakasit dhe Teheranit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.883Z

Venezuela debon 3 diplomate amerikane

Venezuela ka njoftuar se do të dëbojë tre diplomatë amerikanë, të cilët i akuzon për komplot me qëllim sabotimin e ekonomisë së vendit. Presidenti Nicolas Maduro deklaroi se diplomatët kanë 48 orë për të lë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama