Rezultate te kerkimit per termin: +Vepr

Total: 5841
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.696Z

Filozofia në veprën e Migjenit!

Është më shumë se kurajë teorike studimi i thelluar i Profesor Alfred Uçit mbi “Estetikën Migjeniane”. Kemi në dorë për sot dhe në të ardhmen një punim të thelluar që e rok lëndën e zgjedhur të hu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.737Z

Në Venecia reflektohet mbi veprën e Kadare

VENECIA-Vepra e Ismail Kadaresë, shkrimtari më i madh i letërsisë shqipe dhe i njohur ne letërsinë botërore bashkëkohore, eshte sot në fokus të konferencës ndërkombëtare "Simpoziumi i studimit mbi letërsinë dhe kulturën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.458Z

Fatmir Sejdiu kujton veprën e Sali Çekajt

Ish presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka kujtuar veprën e ish ushtarit të UÇK-së, Sali Çekaj, duke shkruar në Facebook se kujtimi për të është i pa harruar. “Miku im, Lavdia jote gjithmonë po shtohet. I përhershëm &e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.556Z

Paraburgim të dyshuarve për veprën penale organizimi i skemave piramidale dhe bixhoz

Gjyqtari i procedurës paraprake, nga Departamenti i Përgjithshëm – Divizioni Penal në Gjykatën Themelore në Ferizaj, sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Ferizaj për caktimin e masës së paraburgimit të evidentuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.549Z

“Mbarë shqiptarët, krenar me veprën e Agim Ramadanit”

Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, po vazhdon dita e tretë e Manifestimit tradicional kulturor “Ditët e Agimit 2014”, në nderim të dëshmorit të kombit, Agim Ramadani, i cilit sot ka ditëlindjen. Fillimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.897Z

Vërtetohet autenticiteti i veprës së Van Goghut

AMSTERDAM- Një muze holandez ka njoftuar të martën se më në fund ka arritur ta vërtetojë se impresionisti i shekullit të 19-të, Vincent Van Gogh, është autor i një pikture anonime të koleksionit të vet. Muzeu “Kroller - Mull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.665Z

Artistja krijon veprën e Michelangelo-sme dekorime torte

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Për të përkujtuar 450 vjetorin e vdekjes së Michelangelo-s, i cili vdiq më 18 shkurt 1564, artistja pastiçiere Michelle Wibowo, ka krijuar një prodhim të një prej veprav

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama