Rezultate te kerkimit per termin: +Veprs

Meta: total 142 / total_found 142 / time 0.000 / keyword[0] veprs / docs[0] 142 / hits[0] 197 /
No Pic available
  • 2016-03-09

Shnime pr librin Ëndërr amerikane t Viktor Canosinaj

Nga Albana Lifschin Librin Ëndërr amerikane t shkrimtarit t njohur Viktor Canosinaj, e prita me interes e kureshtje. Spari, sepse prekte nj tem shum t njohur pr mua dhe s dyti, sepse edhe pse autor i nj varg romanesh n atdhe pr mua prtej oqeanit ishte hera e par q lexoja nj libr prej tij. Dikur, p

Përfundojnë hetimet ndaj Kastriot Ismailajt, ja si u vodhën paratë e CEZ-it
  • 2015-12-20

Përfundojnë hetimet ndaj Kastriot Ismailajt, ja si u vodhën paratë e CEZ-it

Prokuroria e Tiranës përfundon hetimet për të Kastriot Ismailajn, i cili akuzohet për veprat penale të Mashtrimit, të kryer në bashkëpunim dhe me pasoja të rënda, si edhe Pastrimit të produkteve të veprës penale, të kryer më shumë se njëherë. Gjatë hetimit, për të cilin gjende

Prokuroria: Qëllimi i Ismailaj vjedhja e CEZ, përvetësoi 512 mln lekë
  • 2015-12-20

Prokuroria: Qëllimi i Ismailaj vjedhja e CEZ, përvetësoi 512 mln lekë

Pas përfundimit të hetimeve, Prokuroria e Tiranës ka ngritur dy akuza ndaj Kastriot Ismailaj, atë të Mashtrimit dhe :Pastrimit të produkteve të veprës penale. Sipas Prokurorisë qëllimi i Ismailaj nuk ka qenë mbledhja e parave të CEZ por vjedhja e parave të shoqërisë CEZ Shpërndarj

No Pic available
  • 2014-07-18

Tiranë, vodhi 200 mijë euro, pranga ish-specialistes së kreditit në Kamëz

Tirane- I mashtronte klientët duke u marrë atyre shuma të konsiderueshme parash nga llogaritë bankare ose duke u hapur, pa dijeni llogari kredie, të cilat më pas i tërhiqte vetë. Kjo ishte skema e mashtrimit që A. Aliaj, deri para pak kohësh specialiste e kredive e një banke të nivelit t

Vodhi 200 mije euro, arrestohet punonjesja e bankes
  • 2014-07-18

Vodhi 200 mije euro, arrestohet punonjesja e bankes

I mashtronte klientët duke u marrë atyre shuma të konsiderueshme parash nga llogaritë bankare ose duke u hapur, pa dijeni llogari kredie, të cilat më pas i tërhiqte vetë. Kjo ishte skema e mashtrimit që A. Aliaj, deri para pak kohësh specialiste e kredive e një banke të nivelit të dytë

Keqprdorimi i 100 vjetorit t pavarsis
  • 2012-08-24

Keqprdorimi i 100 vjetorit t pavarsis

Nga Hamdi Jupe Duket se prpjekjet pr festimin e 100 vjetorit t shpalljes s pavarsis, tashm jan kompromentuar nga nj numur veprimesh e mosveprimesh t atij q quhet Komisioni pr festimet e 100 vjetorit t pavarsis dhe kryetarit t tij, kryeministrit Berisha. Jan nj seri vendimesh dhe qndr

No Pic available
  • 2012-03-04

Tiran, kapet banda “tmerr” i telave elektrik pr skrap

Ishin“tmerr” i pompave t ujit, telave elektrik, bobinave t trasformatorve. Privat e shtetror ishin “preh” e tyre. I grabisnin pr t’i shitur si skrap, moda e fundit dhe biznesi q shtyn shum grabits t metaleve t dmtojn linja elektrike, ujore etj. Sipas deklarats s policis