Rezultate te kerkimit per termin: +Veprat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.942Z

Digjitalizohen veprat e Capote

Shtëpia Botuese Vintage Books ka njoftuar të hënën se këtë javë në treg do të publikojë versionet elektronike të disa prej veprave të kult shkrimtarit Truman Capote. Libri “Mëngjesi në Tiffany” (Breakfast at Tiffany’s) i autorit Truman Capote, sipas të cilit u xhirua ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.994Z

Një çmim për veprat albanologjike

Qendra e Studimeve Albanologjike në Tiranë organizon simpozium shkencor ku veprat e albanologjisë konkurrojnë për një çmim. Në simpoziumin shkencor “Veprat themelore të albanologjisë”, organizuar nga Qendra e Studimeve Albanologjike e Tiranës, pritet të marrin pjesë albanologët ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.613Z

Koncert me veprat e klasikëve

Ansambli “Rexho Mulliqi” do të organizojë një koncert me veprat e klasikëve shqiptarë, i cili do të mbahet sonte në Teatrin Kombëtar. Nga Arbër Ymeri më 02 maj 2011 në ora 12:33 Në një konferencë për media, të dielën, përfaqësuesit e Ansamblit “Rexho Mulliqi”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.495Z

Veprat e Vangjush Mios ekspozohen në Itali

Kuratorja: Veprat e Mios duhet të blihen më parë nga shteti shqiptar… Një ekspozitë me veprat e piktorit të njohur Vangjush Mio do të hapet më 16 mars në Qendrën Kulturore Don Orione Artigianelli në Venecia. Ekspozita do të qëndrojë e hapur deri në 22 prill. Vangush Mio ngjihet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.462Z

Veprat e artit në skulpturë drejt degradimit

BERAT - Veprat e artit në qytetin e Beratit janë drejt degradimit të tyre të sigurt. Këtë e ka pohuar gjatë një interviste të dhënë për “Vizion plus” përgjegjësi i galerisë së arteve "Eduard Lear", skulptori Nezir Ago. Ago ka theksuar se në Berat ekzistojnë shumë vepra arti t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

Franca digjitalizon veprat letrare

Biblioteka Kombëtare e Francës pat lajmëruar në gusht se është duke u angazhuar në diskutim me Google për digjitalizimin e koleksioneve të saj, pjesë e përpjekjeve nga Google për të digjitalizuar veprat e letërsisë botërore. Kjo ka nxitur zhurmë në mesin e zyrtarëve francezë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.437Z

Ekspozitë me veprat e papara të Dali

Një ekspozitë me veprat e fundit të artistit Salvador Dali do të hapet këtë fundjavë në Atlanta të Shteteve të Bashkuara. Koleksioni, që përmban 40 piktura, filmime, skulptura dhe fotografi, ka në fokues periudhën e viteve 1940-1983. Veprat janë mbledhur në Amerikë nga v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama