Rezultate te kerkimit per termin: +Veprimet

Meta: total 1000 / total_found 32221 / time 0.014 / keyword[0] veprimet / docs[0] 32221 / hits[0] 38625 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Tiranë, arrestohen 3 persona për shit-blerje votash

  Policia e Tiranës ka bërë  arrestimin në flagrancë të shtetasve Luan Imeraj, 37 vjeç, banues në Tiranë;  Luan Nela, 36 vjeç, banues Tiranë dhe  Arben Marku , 43 vjeç, banues Tiranë . Këta shtetas janë arrestuar pasi, nga pamjet filmike të shfaqura në një emisionin investi

No Pic available
  • 2017-06-25

Vlonjatit i vjedhin identitetin dhe votojnë në emër të tij

Një rast i paprecedentë është shënuar në Vlorë, ku një votues nuk ka mundur të ushtrojë të drejtën e votës së tij, pasi me të dhënat e tij kishte votuar një tjetër person më herët. Seksioni i Hetimit të Krimit Ekonomik e Financiar, ka filluar procedimin penal mbi bazën e një k

No Pic available
  • 2017-06-25

Ne Korçë votuesi fotografon votën, dhe ikën me vrap nga QV

Rreth orës 14: 30 minuta të ditës së sotme policia ka ndërhyrë në qendrën e votimit nr 3665/ 1 në Korçë, me kërkesë të KQV-së. Shkak  është bërë një person i cili është kapur duke fotografuar votën. Në këtë QV  që ndodhet tek Shkolla 9- vjeçare «Sotir Gurra»,

59-vjeçari shkon për të votuar, por dikush tjetër kishte kryer votimin
  • 2017-06-25

59-vjeçari shkon për të votuar, por dikush tjetër kishte kryer votimin

Një 59-vjeçar në Vlorë ka shkuar për të votuar, por ka rezultuar se me të dhënat e tij ishte kryer një herë votimi. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në qendrën e votimit 4489, në lagjen 1 Maji të Vlorës. F.S, 59 vjeç ka bërë kallëzim se rreth orës 09:30, është paraqitur për të

No Pic available
  • 2017-06-24

Nesër votohet, Task-Forca po monitoron të gjithë veprimet e policisë

Drejtori i Policisë së Shtetit deklaron se janë marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor. “Strukturat e policisë janë të pajisur me librin e xhepit për çdo nevojë. Task-Forca po monitoron të gjithë veprimet e policisë” tha Cako. Drejtori i Policisë nuk

No Pic available
  • 2017-06-24

KQZ: Nuk lejojmë askënd të cënojë procesit zgjedhor

“Nuk lejojmë askënd të cënojë sigurinë e procesit zgjedhor”. Kjo është deklarata e kreut të KQZ-së një ditë para zgjedhjeve të 25 qershorit. Klement Zguri: Duke u garantuar mbështetjen e plotë komsionerëve të të gjitha niveleve, dua të paralajmëroj se KQZ nuk do të t

Zgjedhjet, Çako: Po monitorohen të gjitha veprimet e policisë
  • 2017-06-24

Zgjedhjet, Çako: Po monitorohen të gjitha veprimet e policisë

Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako deklaron se janë marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor. Strukturat e policisë janë të pajisur me librin e xhepit për çdo nevojë. Task-Forca po monitoron të gjithë veprimet e policisë tha Çako. Drejtori i Policisë nuk p