Rezultate te kerkimit per termin: +Veprimtaria

Total: 5662
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.055Z

Veprimtaria atdhetare e Hasan Prishtines

Fakte të shumta historike, që në opinion paraqiten për herë të parë sjell libri “Veprimtaria atdhetare e Hasan Prishtinës”, e autorëve Skënder Hasani, Sefer Tahiri dhe Mehmet Prishtina. Ky libër që u promovua në Shkup, p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.064Z

Nishani: Të parandalohet veprimtaria e grupeve radikale, hetim të shpejtë e cilësor

Presidenti Bujar Nishani u informua nga Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla, kreu i SHISH-it Visho Ajazi Lika dhe Prokurori i Krimeve të Rënda Eugen Beci mbi masat e ndërmarra për të parandaluar veprimtarinë e grupeve radikale në Shqipëri për të dërguar shtetas shqiptarë në lu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.269Z

PD bojkoton Komisionet/ Braçe: Po futet në ngërç veprimtaria parlamentare

Bojkoti që opozita po i bën Komisioneve parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë, duket se ka futur në ngërç veprimtarinë e tyre. Kjo ka ndodhur me Komisionin parlamentar të Ekonomisë, i cili nuk mundi të zhvillonte mbledhjen e rradhës për shkak të mospjesëmarrjes së deputetëve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.606Z

Këshilli Drejtues: Veprimtaria e Credins Bank vazhdon normalisht

Këshilli Drejtues dhe Aksionarët e Credins Bank kanë publikuar një deklaratë, duke konfirmuar vazhdimin e veprimtarisë normale të bankës. Të tronditur thellë nga ngjarja e rëndë, ku humbi jetën drejtori ekzekutiv i Bankës Credins, zoti Artan Santo, gjejmë forcën tí shprehim ngushël

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.161Z

Veprimtaria minerare, rregulla të reja me ligj

Veprimtaria minerare n vend do t zhvillohet me rregulla t reja, t cilat do t krijojn lehtsi n kt lloj aktiviteti, duke prfshir edhe lejen pr ushtrimin e saj. Projektligji i ri pr sektorin minerar ka mbledhur dje n zyrn e zvendsministrit t Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks, Neritan Alibali, drejtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.754Z

Veprimtaria nje mujore e Kryeministrit te zgjedhur

Revansh, urrejtje dhe mashtrim muaji i pare i piktorit të dështuar Kryeministër! Kështu e nis postimin e tij në Facebook Kryeministri Berisha lidhur me atë çfarë ofrojnë lëvizjet e kryetari të të Partisë Socialiste e cila rezultoi fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.788Z

Sekuestrohen 4 milionë euro pasuri nga veprimtaria kriminale

Një pasuri me vlerë 4 milionë euro është sekuestruar nga policia e Tiranës dhe Seksioni për Hetimin e Pastrimin e Parave dhe Asteve Kriminale. Në kuadër të operacionit Vjeshtë 2017 për goditjen e grupeve kriminale është bërë sekuestrimi i disa pasurive në zbatim të Vendimit të Gjy

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama