Rezultate te kerkimit per termin: +Veprimtarin +Prodhuese

Meta: total 364 / total_found 364 / time 0.000 / keyword[0] veprimtarin / docs[0] 12455 / hits[0] 15258 / keyword[1] prodhuese / docs[1] 5584 / hits[1] 7005 /
Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)
  • 2018-12-28

Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)

Me një vendim që disa i surprizoi e të tjerë e pritën pa lot e trishtim, kryeministrit Edi Rama shkarkoi 7 ministra dhe zëvëndëskryeministren e qeverisë së tij në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Furtuna në kabinetin Rama2 preku krysisht ministrat që drejtonin dikasteret e

Shuhet kineasti Todi Bozo
  • 2018-02-04

Shuhet kineasti Todi Bozo

Todi Bozo një figurë e njohur e kinematografisë shqiptare mbylli sytë përgjithmonë në moshën 84 vjecare. Lajmin e trishtë e ka ndarë i biri, producenti i njohur Petro Bozo përmes një njoftimi në Facebook. Homazhet për nder të tij kanë nisur të mbahen në Muzeun Historik Kombëtar. T

No Pic available
  • 2017-09-30

Parlamenti Rural, në fokus politikat në ndihmë të bujqësisë

Në kujdesin e veçantë të Kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, u mbajt në sallën e seancave plenare, sesioni përmbyllës i Parlamentit të Parë Rural Shqiptar, i cili zhvilloi punimet në datat 28-30 shtator në Tiranë. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin Ministri i B

No Pic available
  • 2017-03-13

PROFILET: Njihuni me katër ministrat e rinj të Ramës

PROFILET: Njihuni me katër ministrat e rinj të Ramës Kryeministri Edi Rama zyrtarizoi sot katër ministrat e rinj të qeverisë së tij. Më poshtë, një profil i shkurtër i tyre. Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj lindi më 17 maj 1959. Ka kryer studimet në Universitetin e Tiranës, Fakultet

PROFILET: Çfarë duhet të dini për katër ministrat e rinj të Ramës
  • 2017-03-13

PROFILET: Çfarë duhet të dini për katër ministrat e rinj të Ramës

Kryeministri Edi Rama zyrtarizoi sot katër ministrat e rinj të qeverisë së tij. Më poshtë, një profil i shkurtër i tyre. Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj lindi më 17 maj 1959. Ka kryer studimet në Universitetin e Tiranës, Fakulteti i Shkencave Politiko Juridike, dega Drejtësi. Gj

No Pic available
  • 2017-03-07

Mbërrin në Kuvend p/ligji Për Planifikimin dhe Zhvillimin e Territorit

Ministria e Zhvillimit Urban paraqet sot para Komisionit për Veprimtarinë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin, ndryshimet në Ligjin për Planifikimin dhe Zhvillimin e Territorit. Këto ndryshime vinë si një domosdoshmëri për të rregulluar dhe përshtatur kuadrin ligjor në këtë fushë qoftë

No Pic available
  • 2017-02-14

Mbetjet, Shalsi: Presim propozimet e fundit, pastaj diskutohet

Projektligji për menaxhimin e integruar të mbetjeve nuk ka një afat të përcaktuar se kur do të diskutohet nëpër Komisionet Parlamentare. Sipas deputetit iniciator të këtij projektligji, Eduard Shalsi, Komisioni po pret propozimet e fundit nga aktorët e shoqërisë civile dhe më pas do t