Rezultate te kerkimit per termin: +Veprimtarin +Prodhuese

Total: 48
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.533Z

Privatizimi i Albpetrol ndryshon mënyrën e taksimit

Privatizimi i Albpetrol pritet që të ndryshojë mënyrën e taksimit të kësaj kompanie dhe do ti nënshtrohet një taksimi të njëjtë si të gjithë bizneset. Gjatë raportimit në komisionin e ekonomisë, zv.ministri Eno B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.556Z

Ligji i ri i mjedisit, shtrëngohen masat për licencë mjedisore

Mediu: Kritere të reja për certifikimin e ekspertëve mjedisorë Asnj projekt nuk do t mund t marr jet, nse m par nuk ka kaluar procesin e vlersimit t ndikimit n mjedis, nga ku t siguroj leje apo licenc mjedisore. Projektligji m i ri i mjedisit i hartuar nga Ministria e Mjedisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Energjia atomike, Shqipëria, marrëveshje me Agjencinë Ndërkombëtare

Komisioni pr Veprimtarin Prodhuese ka miratuar dje projektligjin “Pr ratifikimin e protokollit shtes t marrveshjes, ndrmjet Republiks s Shqipris dhe Agjencis Ndrkombtare t Energjis Atomike, pr zbatimin e garancive n t gjitha veprimtarit brthamore”. Specialistt e Min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Komisionet parlamentare, PS mban peng drejtuesit

Dokle: Asnjë emër deri në skadim të afatit të negociatave Partia Socialiste shtpjes e seancave plenare dhe e komisioneve parlamentare, por prsri n mnyr t cunguar. Kt her socialistt kan zgjedhur t kushtzojn pjesmarrjen e tyre, duke mos caktuar asnj kryetar komisioni parlamenta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.570Z

Veprimtaria bërthamore në Shqipëri, garancitë që duhen zbatuar

Nse nj dit Shqipria do t arrij t zbatoj projekte t energjis brthamore, m par ajo duhet t marr “ok”-in nga Agjencia Ndrkombtare e Energjis Atomike (ANEA), duke garantuar se do t aplikoj t gjitha garancit e duhura n kuadrin e zbatimit t tyre. Pikrisht kjo shtje sht disk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.734Z

Tregu i energjisë, Shqipëria, hapa pozitivë në përshtatjen e legjislacionit me BE-në

Prej kohsh vendet e Ballkanit kan nisur t punojn pr krijimin e nj tregu t prbashkt t energjis n zbatim t strategjis rajonale dhe pr kt sht punuar shum edhe n drejtim t legjislacionit, i cili duhet prshtatur me at t BE-s. Zbatimi i strategjis rajonale pr energjin dhe gazin n vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.085Z

Diskutimet për projektbuxhetin 2015, shtyhet për të hënën seanca plenare

TIRANË-Diskutimet lidhur me projektbuxhetin e shtetit për vitin 2015 dhe paketën fiskale që e shoqëron, kanë mundësuar shtyrjen e punimeve të seancës parlamentare të kesaj të enjteje. Më herët, në seancën e kaluar ka qenë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama