Rezultate te kerkimit per termin: +Veprimtaris +Prodhuese

Total: 122
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.541Z

Genc Ruli dorëhiqet  nga n/kryetarii Kom. të Veprimtarisë Prodhuese

TIRANE - Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Ruli dha dorëheqjen nga posti i nënkryetarit të Komisionit parlamentar të Veprimtarisë Prodhuese.Ruli, tashmë anëtar i thjeshtë i këtij komisioni, i ka dërguar kryetarit të partisë Dem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.740Z

Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese miraton pr/ligjin për planifikimin e rregullimin e territorit

TIRANE - Komisioni parlamentar i veprimtarisë prodhuese ka miratuar nen për nen pr/ ligjin për planifikimin dhe rregullimin e territorit. Kryetari i komisionit Eduart Shalsi e cilësoi arritje hartimin e pr/ligjit për të cilin, tha ai, kontribuan edhe grupet e interesit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.390Z

By Pass-i i Fierit, debate në komisionin e veprimtarisë prodhuese

Marrja e kredisë për ndërtimin e By PASS-it të Fierit shkakton përplasje mes opozitës dhe mazhorancës në komisionin e Veprimtarisë Prodhuese. Sipas deputetit Besnik Bare marrja e kredisë prej 35 milion eurosh nga Banka Qendrore Europiane do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.910Z

Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese miraton raportin e ERE-s

Debate të ashpra janë shkaktuar në komisionin e Veprimtarisë Prodhuese në lidhje me raportin e Entit Rregullator të energjisë elektrike. Opozita ka deklaruar se Shqipërisë i mungon një politikë energjitike e mirëfilltë dhe shqiptar&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.568Z

Opozita braktis komisionin e Veprimtarisë Prodhuese

Opozita braktis komisionin e Veprimtarisë Prodhuese ku po diskutoheshin ndryshimet në projektligjin për privatizimin e Albpetrolit. Sipas deputetit të PS-së Eduard Shalsi ndryshimet që ishin paraqitur nuk ishin të qarta dhe për këtë u kërkua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.402Z

Genc Ruli i pakënaqur, dorëhiqet nga nënkryetar i Komisionit të Veprimtarive Prodhuese

TIRANE-Genc Ruli, ish- ministër i Ekonomisë dhe Bujqësisë në dy mandatet e fundit të qeverisë Berisha ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij si nënkryetar i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese. Burime pranë partisë më t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.829Z

Energjia, debate ne komisionin e veprimtarisë prodhuese

Projektligji për disa ndryshime në “Për sektorin e Energjisë Elektrike, të ndryshuar” ka shkaktuar debate mes deputetëve të djathtë dhe të majtë në komisionin e veprimtarisë prodhuese.   Deputetët e majtë n&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama