Rezultate te kerkimit per termin: +Verdi

Meta: total 519 / total_found 519 / time 0.000 / keyword[0] verdi / docs[0] 519 / hits[0] 793 /
Nga Luciferi te Mesia, emrat më të çuditshëm të 2018-ës
  • 2019-03-23

Nga Luciferi te Mesia, emrat më të çuditshëm të 2018-ës

Zyra e regjistrit skocez është ajo që merret me numrin më të madh të emrave të pazakontë. Parashikimet për ato që do të jenë më popullorë këtë vit Corbyn, Corbyn-Bleu, Fantastico, Royalty, Murgesha, Piper (një nga personazhet e Avengers), Luciferi dhe Mesia. Këto janë disa nga emr

Gjermani, qeveria rrit rrogat për të thithur fuqinë punëtore
  • 2019-03-04

Gjermani, qeveria rrit rrogat për të thithur fuqinë punëtore

Pas protestave dhe negociatave të shumta është arritur marrëveshje për ngritjen e rrogave për shumë kategori punonjësish në Gjermani. Rrogat janë rritur tetë përqind për punonjësit në mjekësi, shkolla etj. Herët në mëngjesin e ditës së dielë, sindikata Verdi ka rënë dakord

Ermonela Jaho: Shpirti im është i zhveshur kur këndoj
  • 2018-11-23

Ermonela Jaho: Shpirti im është i zhveshur kur këndoj

Si një vajzë e re që  po rritej pas Perdes së Hekurt të diktaturës, ekspozimi i  sopranos shqiptare  Ermonela Jaho në opera ishte i kufizuar. Por kur ishte 13 vjeç, vëllai i saj e mori për të parë La traviata në gjuhën shqipe dhe shpirti i saj filloi të fluturojë. “Gjithçka

Nis epoka Mancini te Italia, surpriza në listën e të grumbulluarve
  • 2018-05-19

Nis epoka Mancini te Italia, surpriza në listën e të grumbulluarve

Ka nisur edhe era Mancini për Italinë, me teknikun e sapoemëruar që ka bërë publike listën me 30 lojtarët që do të grumbullojë në debutimin e tij me 3 ndeshje miqësore. Bie në sy, ashtu siç pritej, rikthimi i Mario Balotellit, ndërsa janë lënë jashtë disa emra të rëndësishëm,

Juventus përmbys Bolognën dhe prek titullin e 7 radhazi
  • 2018-05-06

Juventus përmbys Bolognën dhe prek titullin e 7 radhazi

Juventus hodhi një tjetër hap drejt titullit të 7 radhazi kampion në Serinë A, teksa mposhti Bolognën me rezultatin 3-1 dhe çoi përkohësisht në 7 pikë distancën nga Napoli ndjekës. Kjo sfidë nuk nisi aspak mirë për bardhezinjtë, që vuajtën shumë në pjesën e parë dhe e panë ve

No Pic available
  • 2018-04-10

Protestat e sindikatave blllokojnë fluturimet në Gjermani dhe Francë

Dy nga linjat ajrore më të mëdha të Evropës, gjermanja Lufthansa dhe francezja Air France janë goditur nga grevat e sektorit publik, duke shkaktuar shtyrjen e qindra fluturimeve dhe irritimin e dhjetëra mijëra pasagjerëve, të cilët janë bllokuar në aeroporte. Lufthansa është detyruar

Horoskopi, yjet ju tregojnë se çfarë muzike ju përshtatet
  • 2018-02-21

Horoskopi, yjet ju tregojnë se çfarë muzike ju përshtatet

A ju pëlqen muzika lirike si Demi apo country si Bricjapi? Zodiaku ju ndihmon të zbuloni muzikën më të përshtatshme Kur bëhet fjalë për muzikën, askush nuk mbetet indiferent. Ne të gjithë kemi një këngë të preferuar ose zhanër muzikor, të aftë për të ngjallur tek ne ato emocione