Rezultate te kerkimit per termin: +Veriq

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] veriq / docs[0] 7 / hits[0] 8 /
Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Aksident në magjistralen Mitrovicë-Pejë, humb jetën një person
  • 2016-02-23

Aksident në magjistralen Mitrovicë-Pejë, humb jetën një person

Drejtoria Rajonale e Policisë së Kosovës në Pejë ka njoftuar se sot në orën 11.45 min. në rrugen magjistrale Mitrovicë - Pejë, përkatësishtë në fshatin Veriq ka ndodhur aksident në komunikacionin rrugor që ka rezultuar m

Këto qytete të Kosovës do të mbesin nesër pa rrymë
  • 2015-12-09

Këto qytete të Kosovës do të mbesin nesër pa rrymë

KEDS njofton se nesër në disa lokacione në Kosovë do të kryejë punime me qëllim të mirëmbajtjes së rrjetit. Përmes një komunikate për media, KEDS njofton se në cilat vende do të ketë ndërprerje të energjisë

Goditet me veturë një fëmijë në Istog
  • 2015-10-03

Goditet me veturë një fëmijë në Istog

Një person në fshatin Veriq të Istogut derisa ishte duke drejtuar veturën, nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet e rrugës ka goditur një fëmijëtë cilit i ka shkaktuar lëndime të rënda trupore. Viktima &eum

Rivarrimi i heroit Isa Boletini në veri, ceremonia në jug të Mitrovicës
  • 2015-06-10

Rivarrimi i heroit Isa Boletini në veri, ceremonia në jug të Mitrovicës

Eshtrat e heroit kombëtar, Isa Boletini, të mërkurën, do të rivarrosen dhe do të prehen përfundimisht në vendlindjen e tij, në Boletin të rajonit të Mitrovicës. Fillimisht në ora 12:00 në stadiumin e qytetit të Mitrovicës do të mbahet ceremonia qendrore e rivarrimit të heroit Bole

Eshtrat e Boletinit nisen për Mitrovicë
  • 2015-06-05

Eshtrat e Boletinit nisen për Mitrovicë

Eshtrat e heroit Isa Boetinit janë nisur nga fshati Veriq i komunës së Istogut për në Mitrovicë. "Eshtrat ua kemi dorëzuar FSK-së të cilët po i dërgojnë për në Mitrovicë", ka thënë ai.

Eshtrat e Isa Boletinit dërgohen në kazermën e FSK-së në Mitrovicë (Foto/Video)
  • 2015-06-05

Eshtrat e Isa Boletinit dërgohen në kazermën e FSK-së në Mitrovicë (Foto/Video)

(I plotësuar) - Eshtrat e Heroit Kombëtar Isa Boletini dhe bashkëluftëtarëve të tij janë nisur nga lagja Boletini që ndodhet që disa vite në fshatin Veriq të Komunës së Istogut. Me rastin e nisjes së eshtrave të heroit pë