Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Meta: total 1000 / total_found 25381 / time 0.011 / keyword[0] veriut / docs[0] 25381 / hits[0] 42088 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Rikthim i së djathtës në zgjedhjet e pjesshme lokale në Itali

Aleanca e së djathtës u paraqit sot si fituese në shkallë të gjerë në zgjedhjet e pjesshme lokale në Itali, partia e Silvio Berlusconi (Forza Italia) dhe e Matteo Salvini (Liga e Veriut) duke avancuar ndjeshëm në 22 qytete të përfshira në votim. Në përfundim të raundit të dytë që

No Pic available
  • 2017-06-26

Gruaja dhunohet nga agjentët e Koresë së Veriut, akuzat janë qesharake

Imazhe të tmerrshme kanë dalë nga agjentët e sigurisë së Koresë së Veriut, të cilët kanë dhunuar barbarisht një grua sepse akuzohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me meshkuj kinezë dhe me ata të Koresë së Jugut, kur kjo e fundit kishte ikur nga vendi.Në foto tregohet rrahja në

May arrin marrëveshjen për qeverisje me partinë e Irlandës së Veriut
  • 2017-06-26

May arrin marrëveshjen për qeverisje me partinë e Irlandës së Veriut

Partia Konservatore e Kryeministres brtanike, Theresa May, arriti një marrëveshje me Unionistët Demokratë për formimin e qeverisë së pakicës. Dhjetë deputetë të partisë nga Irlanda e Veriut do ti mbështesin Konservatorët në Parlament. Në këmbim, Irlandës do ti jepen 1 miliard sterl

No Pic available
  • 2017-06-24

Capital T sjell këngën popullore, shfaqet me veshje tradicionale

Reperi kosovar ka publikuar projektin e ri muzikor, të titulluar Hatixhe ku është shfaqur me veshje tradicionale shqiptare. Ai ka zgjedhur të sjellë versionin modern të këngës popullore Moj Hatixhe, nshami tkuqe, duke e përshtatur me tekst rap dhe muzikë ritmike. Në klipin e xhiruar në K

No Pic available
  • 2017-06-24

Kujdes kur hidhni njerëz në ujë, mund të përfundojnë në gjendje të rëndë

Një burrë dhe një djalë i ri janë përpjekur që të hedhin një vajzë në ujë, por nuk ia kanë dalë pasi ajo u rrëzua në cepin e anijes. Në një video të publikuar nga Dailymail duket se si ata kanë marrë pozicionin, dhe vajza ka rënë shumë keq pasi nuk u koordinuan mirë me njër

Koreja e Veriut teston motorin raketor ndërkombëtar
  • 2017-06-23

Koreja e Veriut teston motorin raketor ndërkombëtar

Koreja e Veriut ka testuar motorin e një rakete potencialisht të përshtatshme për përdorimin e saj në një rreze të gjerë veprimi. Lajmi është bërë i ditur nga një burim zyrtar amerikan, i cili ka folur në mënyrë anonime me agjencinë e shtypit France Presse. Lajmi vjen një ditë pa

No Pic available
  • 2017-06-23

Koreja e Veriut përgënjeshtron keqtrajtimin e studentit amerikan

Koreja Veriore e ka cilësuar vetveten si viktima më e madhe me rastin e vdekjes së studentit amerikan, Otto Warmbier, i cili ishte i burgosur në këtë vend të izoluar për 17 muaj, dhe vdiq disa ditë pasi ishte liruar derisa ishte në gjendje kome. Agjencia shtetërore e lajmeve verikoreane,