Rezultate te kerkimit per termin: +Vermonti +Bernie +Sanders

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.000 / keyword[0] vermonti / docs[0] 65 / hits[0] 69 / keyword[1] bernie / docs[1] 598 / hits[1] 799 / keyword[2] sanders / docs[2] 565 / hits[2] 1238 /
Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën
  • 2019-03-14

Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën

Ish ligjvënësi Beto O’Rourke, nga Teksasi, që fitoi popullaritet në shkallë kombëtare me betejën e tij të gjatë zgjedhore kundër senatorit amerikan, Ted Cruz vitin e kaluar, shpalli të enjten se do të kërkojë emërimin e demokratëve për kandidat në zgjedhjet presidenciale të

No Pic available
  • 2016-07-28

Presidencialet e SHBA/Bill Clinton: Hillary do e bëjë Amerikën më të fuqishme

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, iu ka kërkuar demokratëve dhe publikut amerikan që ta votojnë bashkëshorten e tij në nëntor, duke thënë se duke e bërë atë gruan e parë që bëhet presidente, ajo do t'i bëjë Shtetet e Bashkuara një vend më të mirë dhe më të fuqishëm. Fja

No Pic available
  • 2016-05-17

Primaret në SHBA, Klinton dhe Sanders përballen në Kentucky dhe Oregon

Amerikanët votojnë sot kanditatët e tyre për President në primaret që mbahen në Kentucky dhe Oregon. Gara vijon në anën e demokratëve, ku Bernie Sanders ende shpreson se mund të marrë nomiminim në konventën e korrikut, pavarsisht epërsisë së Hilari Klinton. Në kampin e republikanë

Trump, deklarata për politikën e jashtme
  • 2016-05-03

Trump, deklarata për politikën e jashtme

Kandidati republikan për president, Donald Trump tha gjatë një takimi elektoral se Shtetet e Bashkuara nuk mund "të vazhdojnë të lejojnë Kinën të përdhunojë vendin tonë" dhe u angazhua se do ta ripërtërijë marrëdhënien e Amerikës me botën. Zoti Trump e ka paraqitur vazhdimi

Trump: Nuk mund të lejojmë Kinën
  • 2016-05-02

Trump: Nuk mund të lejojmë Kinën "të përdhunojë" vendin tonë

Kandidati republikan për president, Donald Trump tha gjatë një takimi elektoral se Shtetet e Bashkuara nuk mund "të vazhdojnë të lejojnë Kinën të përdhunojë vendin tonë" dhe u angazhua se do ta ripërtërijë marrëdhënien e Amerikës me botën. Zoti Trump e ka paraqitur vazhdimi

Trump arrin 50% mbështetje mes republikanëve
  • 2016-04-27

Trump arrin 50% mbështetje mes republikanëve

Ditën që ai pritet të fitojë në të pesë shtetet ku zhvillohen të martën zgjedhje paraprake, kryesuesi i garës republikane Donalt Trump, kapi 50 për qind të mbështetjes mes votuesve republikanë ose atyre që anojnë nga republikanët, sipas një ankete të "NBC News/Survey Monkey&

No Pic available
  • 2016-04-27

Anketa: Trump arrin 50% mbështetje mes republikanëve

Ditën që ai pritet të fitojë në të pesë shtetet ku zhvillohen të martën zgjedhje paraprake, kryesuesi i garës republikane Donalt Trump, kapi 50 për qind të mbështetjes mes votuesve republikanë ose atyre që anojnë nga republikanët,  sipas një ankete të  “NBC News/Survey