Rezultate te kerkimit per termin: +Vermontit

Total: 103
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.381Z

Krasniqi: Gjykata Kushtetuese, do të krijohet sipas ligjit

Prishtinë -Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi tha sot se themelimi i Gjykatës kushtetuese dhe emërimi i Ombudspersonit do të përfundojnë në kohën e caktuar me ligj. Pas takimit me përfaqësuesen e shtetit të Vermontit të SHBA-së, Rashel Ueston, Krasniqi tha se të gjitha pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.446Z

Policia në kërkim për të arratisurit nga burgu

Dy të burgosur që u arratisën nga një burg në Nju Jork katër ditë më parë mund të jetë drejtuar në shtetin fqinj të Vermont. Guvernatorët e të dy shteteve u thanë gazetarëve të mërkurën se kanë informacion që tregon se të arratisurit Richard Matt, 48 vjeç dhe Davidi Sweat, 3

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.015Z

Sanders korr tjetër sukses në Wyoming, Clinton fokusohet në New York

Kandidati demokrat Bernie Sanders ka konfirmuar vrullin që ka marrë fushata e tij, pasi ka arritur të triumfojë në Wyoming. Ky është suksesi i tetë për senatorin e Vermontit në nëntë garat e fundit. Pas triumfit, ai zhvilloi një takim me mbështetësit ku i falenderoi ata për kontribut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.454Z

Hillary Clinton sulmon kundershtarin Bernie Sanders

0 brbr SSSAbrASS brbrHillary Clinton sulmoi kundershtarin kryesor Bernie Sanders per ligjin e armeve ne debatin e demokrateve per zgjedhjet presidenciale Sipas saj senatori i Vermontit nuk eshte i ashper me ligjin e armevebrbr brbrNdersa Sanders nga ana e tij kritikoi Klintonin per politiken e jash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.065Z

Surprizon sërish Sanders

Kandidati demokrat në garën presidenciale, Bernie Sanders, ka arritur që të mposhtë rivalen e tij, Hillary Clinton në përballjen partiake të zhvilluar në West Virginia. Edhe pse ndodhet në një disavantazh të thellë kundrejt ish-sekretares së shtetit, senatori i Vermontit do të tentoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.860Z

Washingtoni u hap rrugen martesave homoseksuale

Gjykata Supreme ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes u ka dhene driten jeshile martesave gay ne Shtetin e Washingtonit. Me vendimin e saj Gjykata Supreme njohu martesat homoseksuale ne Washington si ne perputhje me kushtetuen. Ligjerimi i martesave te te njejtit seks u kundershtua ashper pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.036Z

Clinton pret konfirmimin, dorëhiqet kryetarja e komitetit demokrat

Partia Demokratike në Shtetet e Bashkuara do të mbajë përgjatë tre ditëve të ardhshme konventën partiake, ku pritet që kandidatja Hillary Clinton të nominohet për garën Presidenciale. Kjo forcë politike duket disi e përcarë, pas publikimit të afro 19.000 emaileve nga sajti wikileaks,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama