Rezultate te kerkimit per termin: +Vermosh

Meta: total 841 / total_found 841 / time 0.000 / keyword[0] vermosh / docs[0] 841 / hits[0] 1058 /
Rikthehen reshjet e dëborës, ja rrugët e bllokuara
  • 2019-01-23

Rikthehen reshjet e dëborës, ja rrugët e bllokuara

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar në lidhje me situatën në vend pas reshjeve të shumta të shiut dhe dëborës. Raportohet se disa zona janë të bllokuara, ndërsa në zona të tjera kalimi i automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë. Situata paraqitet si me poshtë: Qarku Shkodër. Bashkia Shko

Moti i keq, përmbytje dhe familje të bllokuara nga dëbora
  • 2018-03-05

Moti i keq, përmbytje dhe familje të bllokuara nga dëbora

Reshjet e dëborës, të cilat pushtuan të gjithë territorin, u pasuan me reshje të shumta shiu, ku për pasojë janë evidentuar disa problematika. Ministria e Mbrojtjes ka bërë publik raportin me situatën në të gjitha qarqet, ku sërish ka rrugë të bllokuara nga dëbora, dhe rrëshqitje

Moti i keq, fryrje të lumenjve, borë dhe rrëshqitje dherash
  • 2018-03-05

Moti i keq, fryrje të lumenjve, borë dhe rrëshqitje dherash

Ministria e Mbrojtjes në Shqipëri ka bërë të ditur për mediat situatën në vend. Nga të dhënat vihet re se ka një fryrje të lumejve Drin e Buna në Shkodër. Në Selenicë prurjet e lumit kanë çarë panelin mbrojtës të Stacionit të Pompave të ujit që furnizon këtë bashki. Ka fryr

Situata pas reshjeve, MM: Probleme në disa zona; fryrje lumenjsh dhe rrëshqitje dherash
  • 2018-03-05

Situata pas reshjeve, MM: Probleme në disa zona; fryrje lumenjsh dhe rrëshqitje dherash

Ministria e Mbrojtjes parmes një njoftimi për mediat ka dhënë informacion lidhur me situatën në vend pas reshjeve të fundit. Probleme ka pasur në Qarkun Shkodër, si pasojë e reshjeve ka pasur fryrje të lumenjve Drin dhe Bunë mesatarisht rreth 30 cm. Janë bllokuar nga bora akset rrugore

No Pic available
  • 2018-02-15

Basha përkujton 73-vjetorin e kryengritjes anti-komuniste të Kelmendit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përkujtuar me një postim në Facebook, 73-vjetorin e kryengritjes anti-komuniste të malësorëve të Kelmendit. Basha thotë se për të gjithë qytetarët e lirë, për demokratët, kryengritja antikomuniste e Kelmendit është një burim frymëzimi,

No Pic available
  • 2018-02-14

Moti i keq, ja situata në të gjitha qarqet sipas Emergjencave Civile

Në të gjithë territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit ka mbizotëruar mot me reshje shiu dhe dëborë në zonat malore, duke sjellë probleme të shumta me qarkullimin në dhjetëra akse rrugore. Emergjencat Civile kanë publikuar një deklaratë, ku jepen informacione mbi gjendjen e rrug

No Pic available
  • 2018-02-09

Për disa vija të kuqe për të ardhmen e turizmit në Shqipëri

Ndërtimi i tre HEC në Kanionet e Osumit po pezullohet për shkak të mashtrimit me kordinatat dhe afatet e lejes së ndërtimit, por thelbi I problemit me HEC e vegjël në Shqipëri, duhet të kapërcej këtë prag.  Nga Mero Baze Në rastin konkret për shkak të alarmit të shtypit dhe faktor