Rezultate te kerkimit per termin: +Vermoshit

Meta: total 286 / total_found 286 / time 0.000 / keyword[0] vermoshit / docs[0] 286 / hits[0] 365 /
No Pic available
  • 2017-10-09

Shembja e kullës së Prek Calit, familjarët: Të nxirren autorët para drejtësisë

Në rrënojat e kullës së Prek Calit u dëgjua përsëri lahuta dhe çiftelia. Pasardhës e të afërm të prijësit të Kelmendit kërkuan nxjerrjen para drejtësisë të përgjegjësve për shembjen e kullës në Vermosh. Vrasje të dytë të Prek Calit, e kanë cilësuar rrënimin e banesës q

Banorët e Vermoshit dhe PD protestuan kundër prishjes së kullës së Prek Calit
  • 2017-09-16

Banorët e Vermoshit dhe PD protestuan kundër prishjes së kullës së Prek Calit

Banorët e Verposhit dhe familjarë të patriotit Prek Calit protestuan dje pas shembjes të panjoftuar nga policia të mureve të Kullës muze të Prek Calit. Ata dënuan ashpër ndërhyrjen e Policisë e cila me fadromë prishi muret të cilat kishin nisur të restauroheshin. Kjo është vdekja e

PD: Skandali, Policia shemb muret e kullës muze të Prek Calit
  • 2017-09-16

PD: Skandali, Policia shemb muret e kullës muze të Prek Calit

Banorët e Verposhit dhe familjarë të patriotit Prek Calit protestuan dje pas shembjes të pa njoftuar nga policia të mureve të Kullës muze të Prek Calit. Ata dënuan ashpër ndërhyrjen e Policisë e cila me fadromë prishi muret të cilat kishin nisur të restauroheshin. Kjo është vdekja e

No Pic available
  • 2017-09-16

Shembja e kullës së Prek Calit përplas Ramën dhe Bashën

Kryetari i Partisë demokratike Lulzim Basha e ka dënuar goditjen e simbolit të kryengritjes së Kelmendin, ndërhyrjen e fadromave për shembjen e kullës së Prek Calit. Sipas Bashës, kulla është ndërtuar me donacione të shqiptarëve në jetojnë në Amerikë dhe qeveria në vend të realiz

No Pic available
  • 2017-09-16

Bashkia: Kullën e Prek Calit e shembën të tjerë, prishëm punimet e reja

Bashkia e Malësisë së Madhe deklaron se nuk ka asnjë lidhje me prishjen e kullës së Prek Calit në Vermosh. Përmes një deklarate të gjatë për mediat, Bashkia pretendon se lajmi që po qarkullon në media në lidhje me prishjen e Kullës së Martirit të Demokracisë Prek Calit është i p

Nipi i Prek Calit: Ja si qëndron e vërteta e shembjes së kullës në Vermosh
  • 2017-09-16

Nipi i Prek Calit: Ja si qëndron e vërteta e shembjes së kullës në Vermosh

Djali i vajzës së Prek Calit, Ndue Dreshaj, konfirmon qëndrimin e Bashkisë së Malësisë së Madhe, se ky institucion nuk ka lidhje me shembjen e kullës shekullore të dajës së tij, Prek Cali. Përmes një deklarate për mediat, nipi i Prek Calit thotë se në fillim të muajit gusht është

No Pic available
  • 2017-09-16

Doshi i del për zot Prek Calit: Kullë tre katëshe në vitin e Skëndërbeut

Pabesi të deputetit të zonës dhe kryetarit të bashkisë së Malësisë së Madhe e ka quajtur veprimin e prishjes se kullës së Prek Calit, deputeti Tom Doshi. Ai vizitoi nga afër rrënojat e kullës dhe njëkohësisht u takua me banorët e zonës, të cilëve u tha se brenda vitit do të ndë