Rezultate te kerkimit per termin: +Verrise

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.377Z

Rikthehet Albert Verria, ve ne skene komedine e Pirandellos

Aktori dhe regjisori i mirenjohur Albert Verria, pas nje pauze te gjate ne skenen shqiptare, ka vendosur ne skene vepren "Mashtruesi Cece", e Luixhi Pirandelos, premiera e te cilit do te jete diten e shtune te teatrin "Petro Marko", te qytetit te Vlores. Sipas Verrise, aktoret e perzgjedhur per kete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.683Z

Ndahet nga jeta aktori Albert Verria VIDEO

Transmetuar me 17082015 - 2138 Ndahet nga jeta ne moshen 79 vjecare aktori Albert Verria Shuarja e aktorit erdhi per shkak se prej disa kohesh ai vuante nga semundja e rende Verria nderroi jete pasditen e sotme ne banesebr br Ai la gjurme te pashlyera ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.377Z

Sonte ne TK, "Gjashte personazhe kerkojne autor"

Regjisori Mehmet Xhelili: Eshte bere nje pune e jashtezakonshme nga nje trupe profesioniste aktoresh, talentesh, pasionesh, e mbi te gjitha gjithcka eshte bere me dashuri e pasion "Gjashte personazhe kerkojne autor" e italianit Luixhi Pirandelos do te flase sot shqip ne mjediset e Teatrit Kombetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.151Z

Përfaqësues i shoqërisë civile letër të hapur ministrit Xhafaj: Jeni po kaq djallëzor, sa një mendje kriminale

Pedagogu dhe aktivisti i njohur i shoqërisë civile Erion Kristo i shkruan një letër të hapur ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, pas prangosjes së avokatit Adriatik Lapaj, i cili ishte pjesëmarrës në protestën e zhvilluar para  Kuvendit nga punonjësit e by-pass-it të Fierit dhe Vl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama