Rezultate te kerkimit per termin: +Vesel +Krasniqi

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.000 / keyword[0] vesel / docs[0] 515 / hits[0] 745 / keyword[1] krasniqi / docs[1] 12465 / hits[1] 28859 /
No Pic available
  • 2016-04-25

Ymeri e Selimi shpallen të pafajshëm për sulmin ndaj deputetit Haxhiu

Deputetët Rexhep Selimi e Visar Ymeri janë liruar nga aktakuza për rrahjen e deputetit te PDK-së, Bekim Haxhiu. Me gjashtë muaj burgim me kusht është dënuar Besart Bujupi. Vendimi është shpallur rreth orës 15:00 nga gjykatësi Vesel Ismajli. Visar Ymeri, Rexhep Selimi, ish-deputeti Flor

No Pic available
  • 2016-04-20

Sot gjykimi për deputetët e Vetëvendosjes, dëshmon Arsim Gërxhaliu

Në seancën gjyqësore ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, cilët akuzohen se kanë sulmuar fizikisht deputetin e PDK-së, Bekim Haxhiu, do të dëgjohet deklarata e ekspertit mjeko-ligjor, Arsim Gërxhaliu. Ditën e premte, më 15 prill ku pritej aktgjykimi, Gjykata Themelore e Prishtin

Rrëfehet Kamishi para gjykatësit: Deshën të më vrasin
  • 2016-03-02

Rrëfehet Kamishi para gjykatësit: Deshën të më vrasin

Para prokurores Shenjan Berisha dhe gjyqtarit Vesel Ismaili, ka dhënë rrëfimin e tij deputeti Bekim Haxhiu, se si ka ndodhur e gjithë ngjarja me 28 qershor 2012 ku ai thotë se është sulmuar nga Rexhep Selimi, Visar Ymeri dhe truproja e Florin Krasniqit, Besart Buju

No Pic available
  • 2016-02-22

Fletarrest për Ymerin, nuk është përgjigjur seancave për rrahjen e Kamishit

Gjyqtari i Gjykatës Themelore të Prishtinës Vesel Ismajli ka lëshuar fletarrest për Visar Ymerin, i cili asnjëherë nuk është përgjigjur në seancat në lidhje me rrahjen që kishte ndodhur më 28 qershor të vitit 2012 në hollin e Kuvendit të Kosovës. Këtë e ka konfirmuar për Kosova

Gjykata paralajmëron arrestimin e Visar Ymerit
  • 2016-02-09

Gjykata paralajmëron arrestimin e Visar Ymerit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje!, Visar Ymeri, mund të arrestohet nëse nuk paraqitet në seancën e radhës gjyqësore për rastin e grushtimit mes deputetëve, shkruan sot "Koha Ditore". Ymeri së bashku me ish-deputetin Florin Krasniqi, deputetin Rexhep Selimi, të dy të Vetëvendosjes, si

No Pic available
  • 2015-11-29

Ekskluzive: Lista e të vrarëve pranë Tauk Bahqes në Prishtinë

Pikërisht, në muajin nëntor, mbushen 71 vite nga, siç e quajnë historianët, Nëntori i Përgjakur në Prishtinë. Në vazhdim lista e të vrarëve që me dekada ishte top-sekret. Mijëra qytetarë kanë frekuentuar dhe kanë kaluar afër ndërtesës së ish-Gjykatës Komunale në Prishtinë dh

Ekskluzive: Lista e të vrarëve pranë Tauk Bahqes në Prishtinë
  • 2015-11-29

Ekskluzive: Lista e të vrarëve pranë Tauk Bahqes në Prishtinë

Pikërisht, në muajin nëntor, mbushen 71 vite nga, siç e quajnë historianët, “Nëntori i Përgjakur në Prishtinë”. Në vazhdim lista e të vrarëve që me dekada ishte top-sekret. Mijëra qytetarë kanë frekuen