Rezultate te kerkimit per termin: +Veseli

Total: 3278
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.870Z

Politikani Veseli

Portali gjerman, GT, ka realizuar një intervistë me Kadri Veselin. Ish-Shefi i SHIK’ut paraqitet si njeri që po përgatitet t’i hyjë politikës. Ai flet për luftën, paqen dhe ekonominë. Nuk i pëlqen depërtimi i biznesmenëve turq, derisa u bënë thirrje gjermaneve të vijnë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.734Z

Niset Veseli

Ish-shefi i SHIK’ut, Kadri Veseli, të premten nisi zyrtarisht jetën politike. Ai iu bashkua Partisë Demokratike të Kosovës në një tubim në qytetin e Mitrovicës. Në fjalimin e tij, Veseli shfaqi ambiciet e tij duke bërë premtime për ndryshime në vend. Zyrtarë të PDK’së mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.631Z

Vdes veprimtari Sabit Veseli

Veprimtari i çështjes kombëtare, Sabit Veseli, ka humbur jetën në një aksident trafiku, të premten në mbrëmje, në afërsi të Mitrovicës. Veseli ishte i burgosur politik i viteve 80-a, veprimtar i madh i LPK-së, kontribuues i madh i krijimit dhe zhvillimit të Ushtrisë Çlirimtare të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.431Z

Kadri Veseli, Historia ime

Në LPRK hyra në mesin e viteve ‘80. Isha ndër pjesëmarrësit dhe organizatorët e demonstratave të asaj kohe. Lidhja ime me Hashim Thaçin është jashtë kontekstit politik. Nuk kemi dashur kurrë ta sfidojmë lëvizjen paqësore. Në Rambouillet, koordinoja këshilltarët e Delegacionit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.879Z

Veseli takohet me Schulzin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është pritur sot në Bruksel nga presidenti i Parlamenti Evropian, Martin Schulz. Veseli ka thënë se është privilegj për ta shënuar Ditën e Pavarësisë në Parlamentin Evropian. Ai k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.725Z

Kadri Veseli anëtarësohet në PDK

Kadri Veseli nesër do t’i bashkohet zyrtarisht Partisë Demokratike të Kosovës. Librezën partiake do ta marrë në Degën e Mitrovicës. Ish-Shefi i SHIK’ut tashmë ka paralajmëruar se synon të jetë pjesë e strukturave drejtuese të PDK’së. Ish-Shefi i Shërbimit Informativ t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.437Z

Veseli: Terrorizmi, e keqja universale

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se po ndan dhimbjen me familjarët e viktimave në Turqi. Pas sulmit që ndodhi sonte në Ankara, Veseli ka thënë se Kosova do të jetë përkrah vendit mik, Turqisë, në luftën kundër terrorizmit. Përmes një shkrimi në rrjetin e tij social, faceb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama