Rezultate te kerkimit per termin: +Veshi

Meta: total 1000 / total_found 1519 / time 0.001 / keyword[0] veshi / docs[0] 1519 / hits[0] 1950 /
UEFA e paralajmëron Guardiolan për dënim, pasi veshi këtë bluzë
  • 2015-04-22

UEFA e paralajmëron Guardiolan për dënim, pasi veshi këtë bluzë

Bluza e veshur “Drejtësi për Topon” nga Pep Guardiola në konferencë për shtyp, pritet t’i kushtojë këtij të fundit. Trajneri spanjoll në konferencë për shtyp të ndeshjes Bayern – Porto, mbante veshur një bluz&eu

Do i vras me tekst
  • 2015-04-21

Do i vras me tekst

Nga Edison Ypi Politikën dhe qeverisjen nuk i bëjnë dot rrjepacukët, morracakët, hyzmeqarët, populli. Politikën dhe qeverisjen i bëjnë barinjtë, krerët, Zotninjtë. Kush kaq gjë nuk e di, është vetë një morracak, të cilin, për të mos shpenzuar kohë e mund për të më sharë pa

No Pic available
  • 2015-04-21

Mbas Shtergatës

Në 100 vjetorin e një ylli të kulturës shqiptare - Dedë Gajtani (1915 - 1993) Mbas një shiu që ra mbramë sikur, dikur në Shkoder, kur dola n'oborr pashë se qielli ishte mbushë me yje... I shikova per pak minuta e menjëherë mu kujtuen disa Yje që shtërgata e vitit 1944 në Shqip

Legalizimet në Tiranë, lista me 610 emrat që marrin lejet në Tiranë
  • 2015-04-13

Legalizimet në Tiranë, lista me 610 emrat që marrin lejet në Tiranë

Zyra e ALUIZNI-t në Tiranë, Drejtoria Tirana 1, e cila mbulon qytetin e Tiranës, njofton qytetarët e poshtëshënuar që gjejnë emrin në listë, se duhet të paraqiten pranë zyrave të ALUIZNI-t në qytetin e Tiranës, tek ish-Stacioni i Trenit, për të tërhequr faturat e parcelës ndërti

No Pic available
  • 2015-04-13

MIU

Rubrika/Në gjuhën tonë të bukur: shqip 1.Në shkrimin e javës së kaluar është mirëpritur mbiemri i (e) çukitur në vend të i (e) klikuar (në internet). Formohet prej foljes me (u) çukitë. Fjalë tingullore (onomatopeike). Foljen me çukitë e kanë fjalorët e akademisë së shken

Telegrafi: E guximshmja, Arbana Xharra (Foto)
  • 2015-04-12

Telegrafi: E guximshmja, Arbana Xharra (Foto)

Lajmi i marrjes së çmimit prestigjioz ndërkombëtar për Gra të Guximshme, bëri xhiron e botës, shkruan "Telegrafi". Arbana Xharra është triumfi i një gazetareje që zgjedh rrugën e hulumtimit, jo për t'i mbijetuar gazetarisë, por për ta përmirësuar atë përmes talentit dhe

LOJA E MBYLLUR ME KANDIDATËT  PËR KRYETARË BASHKIE
  • 2015-04-11

LOJA E MBYLLUR ME KANDIDATËT PËR KRYETARË BASHKIE

MUSTAFA NANO - Hë, çfarë thuhet? Cilin do vini kandidat në Tiranë? – e pyeta para ca ditësh një eksponent të rëndësishëm të PS-së. – Ende nuk dihet – m’u përgjigj ai. – Po cilët janë emrat në garë? – vijova unë. Ai ngriti supet. – Po këta