Rezultate te kerkimit per termin: +Veshka

Meta: total 909 / total_found 909 / time 0.000 / keyword[0] veshka / docs[0] 909 / hits[0] 1563 /
Një Rishelje per shqiptarët dhe historia e deleve që u çarmatosën në shenjë mirëbesimi
  • 2016-10-17

Një Rishelje per shqiptarët dhe historia e deleve që u çarmatosën në shenjë mirëbesimi

A janë popujt dhe a jemi ne gjithmonë aq të mençur sa të mos jemi delet, pra të mos bëhemi potencialisht viktimë duke hequr qentë që na ruajnë, në shenjë mirëbesimi për një paqe të rrejshme? Se historia ka treguar që ujqër as nuk kemi qenë, as nuk jemi dhe kam frikë që as nu

Njihuni me 5 kura natyrale qe i njeh dhe shkenca sot
  • 2016-10-14

Njihuni me 5 kura natyrale qe i njeh dhe shkenca sot

Transmetuar me 13102016 - 2012 I bejne mire organizmit dhe qetesojne shume semundje apo gjendje jo te shendetshme te trupit Te perdorura per mijera vjet nga njerezit vetite e tyre njihen edhe nga shkenca dhe perdoren edhe sot si ilac

Perse eshte i domosdoshem konsumimi i kafese
  • 2016-09-30

Perse eshte i domosdoshem konsumimi i kafese

Transmetuar me 30092016 - 0052 Shume persona nuk mund te nisin diten pa pire kafen e mengjesitbr br Pervec varesise qe krijon te njerezit kafeja ka dobi shume te rendesishme ne organizmin e njeriutbr br Ja disa prej tyrebr Semun

6 emocionet qe na demtojne shendetin
  • 2016-09-27

6 emocionet qe na demtojne shendetin

Transmetuar me 26092016 - 1703 Emocioni nuk eshte thjeshte nje fjale e bukur Menyra si mendojme dhe ndihemi prek menyren tone te jeteses Mjekesia tradicionale thote se shendeti eshte i lidhur me stilin e jetes gjenetiken dhe ekspozim

Historia e trishtë e Klasniç, lufton me vdekjen për një veshkë
  • 2016-09-27

Historia e trishtë e Klasniç, lufton me vdekjen për një veshkë

Disa vite më parë ai konsiderohej si një nga sulmuesit më të mirë në Bundesligë dhe një emër premtues për kombëtaren e Kroacisë, por tashmë është i detyruar të luftojë me vdekjen. Ish sulmuesi i Verder Bremenit, Ivan Klasniç është në një situatë kritike, pasi për të tretën

Largoni guret ne veshka me kete recete te thjeshte natyrore
  • 2016-09-08

Largoni guret ne veshka me kete recete te thjeshte natyrore

Transmetuar me 08092016 - 1330 Veshkat jane nje nga organet me te rendesishme ne trupin tone pasi ndihmojne filtrimin e mbetjeve nga gjaku per ti larguar me pas nga trupi permes procesit te urinimitbr br Gjithashtu veshkat jane te perfshira ne rregullimin

Vrapi rënkon
  • 2016-08-15

Vrapi rënkon

Nga Edison Ypi Kur në televizion nuk ka tjetër gjë për të parë veçse shkuma party ku bibat e mamit budallaqe shpenzojnë paret e vjedhura nga babi hajdut, ku me u fsheh nga këto hajvanllëqe, ku me u arratis nga këto çmenduri ? Falë Allahut, tanipërtani Shqipëria ka më pak shkuma part