Rezultate te kerkimit per termin: +Veshka

Meta: total 930 / total_found 930 / time 0.000 / keyword[0] veshka / docs[0] 930 / hits[0] 1592 /
No Pic available
  • 2017-06-07

Të kurosh dhjetëra sëmundje pa pirë asnjë ilaç, mjeku italian që shëron trupin përmes energjisë së brendshme të njeriut

Danilo Zichichi është një mjek i ri në moshë por shumë premtues në fushën e tij. Ai vjen nga Italia dhe ka vendosur të punoj e të jetoj  në Shqipëri bashkë me djalin dhe gruan e tij shqiptare. I diplomuar në një fushë jo shumë të njohur në Shqipëri (ribalancimi energjik i quajt

No Pic available
  • 2017-04-26

Nga se shkaktohet bullizmi dhe si mund të parandalohet?

Miron Çako Bullizmi si fenomen shoqëror po bëhet gjithnjë e më shqetësues, jo vetëm për fëmijët, por dhe për prindërit për komunitetin, sepse fëmijët që preken nga bullizmi, janë reflektimi i të sotmes dhe përcaktues i të nesërmes në shoqëri. Çfarë do të thotë bullizëm? B

No Pic available
  • 2017-04-20

Përdorimet e shumta të limonit

Limoni është shumë i rëndësishëm dhe këtë e dimë të gjithë. Mirëpo, ajo që nuk dimë janë fushat e ndryshme ku ai mund të përdoret. Disa nga përdorimet e tij po i rendisim më poshtë. Shëndeti mendor. Uji me limon largon stresin dhe depresionin, duke rregulluar gjendjen emociona

10 rastet më absurde të vdekjeve në fushat e golfit
  • 2017-04-13

10 rastet më absurde të vdekjeve në fushat e golfit

Pjesa më e madhe e rasteve ishin të shmangshme nga lojtarët dhe adhuruesit e këtij sporti Tema është nga ato të nxehtat: incidentet në një fushë golfi. Përkundrazi: incidentet me vdekje në një fushë golfi. Po, sepse ky sport mund të jetë fatal për një seri rrethanash të veçanta d

Mënyra për tu çliruar nga çrregullimet urinare
  • 2017-04-10

Mënyra për tu çliruar nga çrregullimet urinare

Infeksionet më të zakonshme urinare shkaktohen nga agjentët patogjenë dhe pothuajse të gjitha kanë të njëjtat simptoma: djegie dhe shqetësime para, gjatë ose pas urinimit, ndjesinë e të urinuarit shpesh, rëndesë e legenit, urinë e turbullt me erë të keqe dhe/ose gjurmë gjaku. Kamb

Gjashtë zakone të të ushqyerit që i mbajnë japonezët elegantë
  • 2017-03-29

Gjashtë zakone të të ushqyerit që i mbajnë japonezët elegantë

Gratë japoneze konsiderohen si më të bukurat dhe më elegantet në botë. Në moshën 30-vjeçare ato duken si 18, dhe kur janë tek të 40-at duken si 25. Ato gjithashtu jetojnë më gjatë. Ja disa sekrete të dietës dhe stilit të jetës që duket se për to janë shumë të volitshme. Një d

Gazetari i vdekur i 96: Më groposën vetëm me mbathje, më menduan të vdekur
  • 2017-03-14

Gazetari i vdekur i 96: Më groposën vetëm me mbathje, më menduan të vdekur

Në 28 maj të vitit 1996, politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të Shërbimit Informativ Kombëtar gjatë një proteste në sheshin Skënderbej. Ndër ta ishte dhe gazetari Bardhok Lala, i cili u rrah nga punonjës t