Rezultate te kerkimit per termin: +Vestervelle

Total: 161
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.545Z

Vestervelle falënderon Iranin

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Vestervelle, ka udhëtuar për në Iran, pas lirimit të dy gazetarëve gjermanë nga Teherani zyrtar. Vestervelle ka falënderuar homologun Ali Akbar Salehi “për angazhimin e tij në marrëdhëniet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.548Z

Çfarë ka tani, Herr Vestervelle?

Javën e kaluar, ministri i Jashtëm gjerman, Guido Vestervelle, e bëri një vizitë zyrtare në Kroaci, Serbi dhe Kosovë. Ai i tha disa gjëra të rëndësishme nga perspektiva e Serbisë dhe Kosovës, në veçanti. Tash mbetet, që Vestervelle të tregojë se ai do të jetë edhe njeri i aksion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.505Z

Cfare ka tani Herr Vestervelle

Javen e kaluar ministri i Jashtem gjerman Guido Vestervelle e beri nje vizite zyrtare ne Kroaci Serbi dhe Kosove. Ai i tha disa gjera te rendesishme nga perspektiva e Serbise dhe Kosoves ne vecanti. Tash mbetet qe Vestervelle te tregoje se ai do te jete edhe njeri i aksionit e jo vetem i fjaleve. M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.919Z

Vestervelle: Martesa e homoseksualëve OK

Ministri i Jashtëm gjerman, Guido Vestervelle, i cili prej dy vjetësh është në lidhje me partner mashkull, ka mirëpritur deklaratën e presidentit amerikan, Barak Obama, se mbështet martesën midis dy gjinive të njëjta. Ai e ka quajtur njoftimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.546Z

Vestervelle mbron vendimin e Gjermanisë për Libinë

Ministri i Jashtëm gjerman, Guido Vestervelle, hodhi poshtë akuzat se Berlini është izoluar ndërkombëtarisht, pas refuzimit për t`iu bashkuar aleatëve në organizimin e sulmeve ushtarake në Libi. "Përshtypja se Gjermania është izo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.084Z

Vestervelle: Zgjidhja në Siri, përmes dialogut

Ministri i Jashtëm gjerman, Guido Vestervelle në takimin me homologun egjiptian, ka biseduar për ngjarjet më të fundit në Siri.   “Ne besojmë se ndërhyrja ushtarake nuk do ta zgjidhë situatën në Siri. Zgjidhja e situatës duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.928Z

Ministri gjerman, Vestervelle viziton sot Kosovën

Ministri i jashtëm gjerman, Guido Vestervelle, mbërrin sot në Prishtinë, ku do të takohet me presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, kryeministrin  Hashim Thaçi, dhe me komandantin e KFOR-it, Erhard Byler dhe zyrtarë të tjerë. Minsitri Vestervelle është zyrtari i parë i vendeve anëtar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama