Rezultate te kerkimit per termin: +Vetvendosje

Meta: total 265 / total_found 265 / time 0.000 / keyword[0] vetvendosje / docs[0] 265 / hits[0] 443 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Serwer: Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti mund të sjell probleme

Ndërsa zgjedhjet e 11 qershorit në Kosovë nuk pritet të nxjerrin një fitues të qartë dhe vendi është ende në pritje të rezultatit përfundimtar, një ekspert i çështjeve të Ballkanit thotë se negociatat mes koalicioneve të krijuara do të jenë jetike për formimin e një qeverie të

TREGU I VOTËS SË LIRË
  • 2017-06-14

TREGU I VOTËS SË LIRË

Fadil Lepaja Rastësisht u përputhën dy festa, në të njëjtën kohë, në sheshin Zahir Pajaziti, të cilat po festoheshin me të njëjtin  flamur. Tifozët kuq e zi dhe Lëvizja e dikurshme Vetëvendosje e shndërruar së fundmi në parti, po festonin fitoren  e futbollistëve shqiptarë në

No Pic available
  • 2017-06-13

Sfida e Ramush Haradinaj për të formuar qeverinë pa djegur mandatin

Edhe pse ka kaluar një ditë nga shpallja e rezultateve për zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, situata vijon të mbetet shumë e paqartë për shkak se asnjë nga subjektet garuese nuk mori mbi 50% të votave, çka do ti jepte mundësinë për të formuar qeverinë e vetme. Në këto kushte, bas

No Pic available
  • 2017-06-12

Rezultatet preliminare, koalicioni i Haradinaj fiton zgjedhjet, VV e dyta

Kur kanë mbetur vetëm 9% e votave pa u numëruar, koalicioni parazgjedhor i formuar mes PDK-së, AAK-së dhe NISMA-s, po kryeson zgjedhjet e parakohshme parlamentare, teksa ka bërë për vete 34.66% të elektoratit. I ashtëquajturi koalicioni PAN ndiqet nga Lëvizja Vetvetndosje. Kjo forcë poli

Thirrja e Partisë Komuniste Italiane: Të mbrojmë pavarësinë e popullit heroik shqiptar!
  • 2017-06-11

Thirrja e Partisë Komuniste Italiane: Të mbrojmë pavarësinë e popullit heroik shqiptar!

Nga Aurenc Bebja*, Francë Gazeta franceze, LHumanité, të hënën e 10 Prillit 1939, ka botuar, në faqen n° 3, shkrimin (thirrjen) e Partisë Komuniste Italiane, e cila asokohe është shprehur qartësisht dhe publikisht kundër pushtimit fashist të Shqipërisë. Një zë i fuqishëm i saj

No Pic available
  • 2017-05-10

9 Maji, dita e ndarjes së botës dhe fati i mbrapshtë i shqiptarëve

Nga Armand Plaka Dita për të përkujtuar në heshtje viktimat e një lufte që mori jetët e miliona njerëzve e bëri të vuajnë miliona të tjerë. Dita për të përkujtuar sakrificat dhe stërmundimet e miliona të tjerëve që luftuan për ti dhënë fund një tmerri pa fund. Por 9 maji i vi

No Pic available
  • 2017-04-19

Kosova në zgjedhje të parakohshme?! PDK po e konsideron si ide

Eksponentë të Partisë Demokratike të Kosovës kanë deklaruar se në rradhët e kësaj partie po diskutohet me seriozitet ideja e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme, ndërsa thonë se datat e zhvillimit të këtij proçesi mund të jenë 28 maji ose 4 qershori. Mundësia e zhvillimit të nj