Rezultate te kerkimit per termin: +Vetvendosje

Total: 264
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.726Z

Vetvendosje bëhet parti

Para arrestimit të tij, Albin Kurti bëri publik shndërrimin e “Vetvendosje”-s nga një lëvizje shoqërore në një lëvizje politike. Drejtuesi i saj njoftoi se tashmë “Vetvendosje” do të shndërrohet në parti dhe do të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.332Z

Pakoja e Ahtisarit dhe lvizja Vetvendosje

Hapja e pakos s Ahtisarit dhe shpalosja e planit t tij hapi edhe nj faqe t re n historin m t re t Kosovs. Pas euforis s proklamuar nga Ekipi i Unitetit, me rastin e hapjes s pakos s Ahtisarit, ngjarjet q rrodhn n ditt pas, si dhe shqyrtimi analitik i pakos s Ahtisarit n prgjithsi e zbehn at, dhe si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.392Z

EULEX-i,lëvizja "Vetvendosje" paralajmeron protesta

Kreu i lëvizjes "Vetvendosje", Albin Kurti ka paralajmeruar protesta pas deklaratave të Havier Solanës se është arritur një marrëveshje për rikonfigurimin e misionit civil ndërkombëtar në Kosovë. Në një intervistë për Radio Kosovën, Kurti është shprehur se "politikanet e Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.840Z

Gezuar Vitin e Ri nje urim nga Levizja VETVENDOSJE

Prishtine 1 Janar 2011 NOA - Levizja VETVENDOSJE te gjithe qytetareve te Kosoves si dhe shqiptareve kudo qe ndodhen ua uron Vitin e Ri. Permes nje mesazhi shperndare ne media Levizja VETVENDOSJE thote se Kosova deri sot ka kaluar shume nderrime motmotesh. Por secili vit i ri ka qene po aq i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.340Z

Arrestohen 3 aktiviste reagimi zyrtar i Levizjes VETVENDOSJE

Lipjan 28 Nentor 2010 NOA Update R.Bulku - Ne oren 1740 sot pasdite ne qender te Lipjanit ne Kosove u arrestuan tre aktiviste te Levizjes VETVENDSJE Aktivistet Nderim Matoshi Astrit Fazliu dhe Qendrim Murati u arrestuan gjate heqjes se flamujve te Ahtisaarit dhe venies se flamujve kombetar. A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.663Z

Ministri Rexhepi:Asnjë marrëveshje me Vetvendosje

Prishtinë - Ministri i Brendshëm i Republikës së Kosovës Bajram Rexhepi, ka deklaruar në orët e vona të natës për gazetën Epoka e Re, se nuk është bërë asnjë marrëveshje midis Ministrisë së Brendshme apo P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.817Z

VETVENDOSJE Me 10 dhjetor pushteti do te dridhet e me 12 dhjetor do te hiqet

Besiane 10 Dhjetor 2010 NOA - Levizja VETVENDOSJE mbajti tubimin e radhes me qytetaret e Besianes. Para mijera llapjaneve tubimin e hapi kandidatja per deputete Zanita Halimi e cila pasi pershendeti llapjanet ftoi kandidatin per deputet Glauk Konjufca qe tu drejtohet te pranishmeve.I percjellur me b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama