Rezultate te kerkimit per termin: +Vetvendosjes

Total: 162
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.359Z

Arrestohen tre aktivistë të Vetvendosjes

Prishtinë, 23 shkurt, NOA - Gjykata Komunale e Prishtinës ka arrestuar sot trë aktivistë të lëvizjes Vetëvendosje. Lajmi bëhet i dituar nga zyra e shtypit të Vevendosjes, ku sqarohet se të arrestuarit janë, Glauk Konjufca, Zgjim Hyseni dhe Blerim Maqastena. Arrestimi i Konjufca dhe Hy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.843Z

Ne prag te protestes se Vetvendosjes - Reagime nga brenda dhe jashte vendit

Ne sfondin e thirrjes se partise opozitare Vetevendosja per te protestuar te shtunen 14.01.2012 ne Kosove presidentja Atifete Jahhaga ka bere thirrje qe te mos bllokohen kufijte dhe qe problemet te zgjidhjen permes institucioneve. Edhe partite e tjera kane reaguar duke bere thirrje qe qytetaret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.601Z

Promovohet libri i Enver Bytyçit "E Drejta e Vetvendosjes"

Kosova në 17 shkurt feston dy vjetorin pavarësisë e saj. Një pavarësi e kërkuar nga shqiptarët ndër shekuj, pavarësi e cila do të vinte pas përpjekjeve të përgjakura dhe luftrash të shumta. Për të përjetësuar këto ngjarje që nga filli i konfliktit midis shqiptarëve dhe serbë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.048Z

Protesta e Vetvendosjes: Autoritetet kufitare i thonë sërish JO aktivistëve nga Tirana

Lëvizja Vetëvendosje pritet të zhvillojë sot protestën e dytë në dy pikat kufitare me Serbinë, në Merdare dhe te Dheu i Bardhë. Lëvizja vetëvendosja e cilësoi si antikushtetues dhe të turpshëm mocionin e Kuvendit të Kosovës për të rrëzuar marrëveshjen e  7 dhjetorit për recipr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.985Z

Protesta e Vetvendosjes, policia: Do veprojmë, kufiri nuk mbyllet

TIRANË-Lëvizja Vetvendosje ka vendosur që më 22 Janar të mbajë protestën e radhës me moton ‘Serbia nuk kalon’. Pritet që mbështetës së Vetvendosjes dhe shumë qytetarë të protestojnë nesër në pikat k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.176Z

Policia ne kerkim te Kurtit

Seanca e dyte gjyqesore ndaj Albin Kurtit ka perfunduar serish pa liderin e Vetvendosjes, pasi ai vazhdon te mos i bindet urdherit per paraqitje ne gjykate. (UPDATE) Gjate dites, nje panel i gjykateseve te EULEX-it urdheruan policine e Kosoves ta shoqeronte me force me force Albin Kurtin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.853Z

Rrihet deputeti vetvendosjes

Protagonistët e përplasjes në pikën kufitare të Dheut të Bardhë, ku policia ndërhyri në oret pasdites ishin deputete dhe vetë nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca. Ai u ndalua bashkë me të tjerë dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama