Rezultate te kerkimit per termin: +Veting

Total: 162
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.193Z

Kryengritja kundër Veting-ut

Nga Mero Baze   Dy drejtorët më të rëndësishëm të qeverisë, që do të ishin pjesë e strukturave të Vetting-ut, sipas ligjit miratuar në Kuvend, dhanë dorëheqje nga posti i tyre, pas kundërshtimeve të opozitës, për të pranuar procesin e Vettingu-ut, për shkak të pranisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.663Z

Kush humbet nga shtyrja e Veting-ut?

Nga Mero Baze   Kuvendi i Shqipërisë shtyu sot kohën e ngritjes së Komisioneve Ad Hoc për Vetting-un, duke kthyer listën tek Avokati i Popullit, në përpjekje për ti dhënë kohë opozitës të reflektojë për praninë e saj. Gjesti i shumicës përpiqet të tregojë se opozita do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.779Z

Çdo të bëjë Berisha, firmëtarët dhe gjyqtarët anti-veting, nëse Venecia i jep Ok ligjit të Vetingut?

Nga Spartak Ngjela Nëse Komisioni i Venecias do të sjellë vendimin e tij të prerë: “ligji i vetingut është i mbështetur plotësisht në kushtetutë”, dhe do ta sjellë këto ditë këtë përgjigje – çfarë duhet të bëjnë kundërshtarët që penguan historinë europ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.197Z

Basha nuk tërhiqet pas letrës së BE-së për Veting-un

Lulzim Basha nuk ka bërë asnjë tërheqje pas letrës së dy komisionerëve Mogherini dhe Hahn. Kreu demokrat thotë se PD do votojë një Reformë në Drejtësi sipas marrëveshjes së 22 korrikut të cilën ai thotë se e shkeli Edi Rama. Kreu i opozitës është i palëvizshëm ndaj kushtit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.309Z

Ngjela shpjegon shahun mat ndaj Berishës dhe termin Veting

Nga Spartak Ngjela Ashtu sikundër që ju paralajmërova, Viktoria Nulandi e dha dje shah- matin amerikan kundrejt Saliut. Janë kyçur injorantët e tij që menduan se do të mundnin Amerikën në demokraci dhe në procedurë. Ata nesër duhet të japin përgjigje vetëm me një po! ose me një j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.328Z

Pasuria dhe grada rrezikojnë drejtuesin e lartë të Policisë. Dëshmia në Veting: Një apartament u shit nga miqtë, isha plagosur dhe

Pas ndërprerjes prej më shumë se 2 muajsh të procesit të vetingut në Polici për shkak të pandemisë, dje Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit i është rikthyer punës, duke bërë vlerësimin e një prej drejtuesve të lartë të Policisë, Sokol Bizhgës. Bizhga, i cili aktualisht drejton Fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.059Z

Veting-u, në vjeshtë nis sita për të korruptuarit në drejtësi

Herion Mesi Edhe pse komisioni i posaçëm i reformës në drejtësi ishte thirrur që një ditë më parë nga kreu i tij Fatmir Xhafaj, ai nuk u mblodh ditën e sotme. Por pavarësisht kësaj, në tavolinën e komisionit ndodhet projektligji i Vetingut, i rishikuar nga ekspertët e misioneve EURAL

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama