Rezultate te kerkimit per termin: +Vetingu

Total: 500
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.340Z

Rama PD makth nga vetingu

brbrRadiografia e pastertise se figures profesionale e te gjithe gjyqtareve dhe prokuroreve nuk mund dhe nuk do te preket brbr brbrKryeministri Edi Rama tha se vetingu eshte thembra e Akilit per nje drejtesi te paster dhe larg korrupsionitPak ore pas miratimit te draftit ne Komisionin e Posacem krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.639Z

Kushtetuesja rrëzon PD-në: Vetingu, kushtetues!

Gjykata Kushtetuese ka vendosur sot të rrëzojë kërkesën e Partisë Demokratike. PD depozitoi kerkese për shpalljen antikushtetues të Vetingut. Por Gjykata Kushtetetuese eshte shprehur se Vetingu është Kushtetues. Vendimi erdhi pas dhënies së opinionit të Venecias. Dy nga gjyqtarët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.355Z

Të gjithë fajin e ka Vetingu!

Nga Ilva Tare Dy janë risitë e reformës Kushtetuese që do të mundësojë fillimin e një epoke të re në drejtësinë shqiptare, Vetingu dhe struktura SPAK. Pjesa tjetër e institucioneve parashikon një ristrukturim, që do të kontrollohet imtësisht nga procesi i Vetingut. Pa këto dy e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.487Z

Idrizi: Vetingu duhet që të bëhet urgjent

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi kërkoi që reforma në drejtësi të realizohet sa më parë. Ai propozoi që palët të lënë sherret e të bëjnë një pakt kombëtar për drejtësinë, në mënyrë që vendi të futet në Bashkimin Evropian. Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet e ka mbës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.055Z

BE: Vetingu të miratohet tani!

Euralius dorëzoi mbrëmë në kuvend ligjin për vetingun të ripunuar bashkë me ultimatumin e SHBA-së dhe BE-së për ta miratuar nesër dhe jo në shtator. Euralius ka përpunuar ligjin për vetingun, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese për reformën në drejtësi. Burime zyrtare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.125Z

Vetingu ne Kushtetuese

brbrTashme eshte zyrtare Partia Demokratike do ta coje ligjin e vetingut ne Gjykaten Kushtetuese Deputetet demokrate kane firmosur gjate mbledhjes se grupit parlamentar kerkesen per shpalljen antikushtetues te ligjit te pare te reformes ne drejtesi Ligji i vetingut u miratua pa konsensusin e opozit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.647Z

Vetingu është vetëm hapi i parë drejt rrugës së duhur

Nga Skënder Minxhozi Vështirë të ketë një fjalë të huaj që shqiptarët e kanë dëgjuar kaq shumë në gojën e politikës, komentet e mendiave dhe deklaratat e të huajve, në dekadën e fundit. Vetingu shqiptar, ligji që do të verifikojë me themel klasën e gjyqtarëve dhe prokuro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama