Rezultate te kerkimit per termin: +Vetm

Total: 4397
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Mos e lini dijen vetm

Porosia e nj gjuhtari t shquar sht: "Mos e lini gjuhn vetm." Ne shqiptart, t vetme e pa mbrojtje kemi ln jo vetm gjuhn, por 'sht m keq, edhe dijen. Shtrembrimeve, gabimeve, pasaktsive lidhur me dijen, q vrehen kudo, q nga tabelat e dyqaneve (ku shkruhen n mnyr t gabuar emra vendesh, njerzish etj),

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Kriz n Pakistan, rezerva vetm pr nj muaj

Pas rnis s ndjeshme t rezervave valutore n Pakistan, bhet e ditur se tashm ka mbetur vetm nj muaj gjat t cilit vendi mund t kryesj importim produktesh dhe se ekonomia po shkon drejt nja kaosi t vrtet. Sipas nj lajmi t publikuar nga e prditshmja The Telegraph, Banka Qendrore e Pakistani ka nj rezerv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

Sllovakia, vetm 20 ushtar n Kosov

Sllovakia planifikon t zvogloj numrin e trupave t veta n Kosov nga 140 sa ka aktualisht n vetm 20, deri n fund t vitit 2010, kat ditur shefi i shtabit t forcave t ktij vendi, Lubomir Bulik. Agjencia TASR raporton se ushtaraku sllovak tha me rastin e vizits ushtarve q jan stacionuar n Shajkofc t Po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Shitja e buks vetm npr pika t caktuara

Nuk do t lejohet shitja e bukes pa asnj origjin dhe e pasigurt pr konsumatorin. Kjo sht deklarata q Drejtorja e Prgjithshme e Siguris Ushqimore dhe Mbrojtjes s Konsumatorit n MBUK, Valbona Paluka bri gjat nj takimi me prodhues t buks. Sipas saj, "Jan marr masa pr ndalimin e tregtimit t buks n njsit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.572Z

NATO me vetm disa mij trupa n Kosov

Komandanti ushtarak i NATO-s, admirali James Stavridis tha se pret q vitin e ardhshm trupat e NATO's n Kosov t reduktohen nga 10 mij n vetm disa mij, transmeton AP. Sa i prket asaj nse trupat do t drgohen n misione tjera t NATO-s, kjo do t varet nga do mision ve e ve, tha Stavridis. Ai i bri kto k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.941Z

Jo vetm muaj mjalti/ Historia e Obamës me Europën

Dashuri e flakt n fillim, faz e shuarjes n mes dhe mall pr m shum tani: Bilanci i marrdhnieve plot ulje ngjitje mes presidentit t SHBA-s, Barack Obama dhe Europs. Nisi n vern e vitit 2008 si nj fest e madhe dashurie n obeliskun e fitores n Berlin. Gjermant e europiant e brohoritn burrin, q me slogan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

LSI krcnon PS: Dalim dhe t vetm n zgjedhje

LSI-ja ka treguar dhmbt. Nnkryetari i saj, Dritan Prifti bri t ditur se forca q ai prfaqson do t ndahet nga koalicioni i majt, nse PS-ja dhe PD-ja nuk prfshijn n diskutimet pr reformn zgjedhore edhe partit e vogla. Shqiptart nuk duhet t paguajn harain e ksaj politike q po ndjekin krert e dy part

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama