Rezultate te kerkimit per termin: +Vettingu

Meta: total 666 / total_found 666 / time 0.000 / keyword[0] vettingu / docs[0] 666 / hits[0] 951 /
Rama mbyll fushatën në Vlorë: Votoni numrin 2, për Shqipërinë tonë kuqezi
  • 2017-06-23

Rama mbyll fushatën në Vlorë: Votoni numrin 2, për Shqipërinë tonë kuqezi

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur qytetin e Vlorës për të zhvilluar mitingun e fundit. Ai tha se ndihej i nderuar që ka qenë deputet në këtë qytet. Rama bëri thirrje që të votojnë PS-në për të bërë shtet. Në fjalën e mbajtur kryeministri deklaroi se i vjen zor para shqiptarëve q

No Pic available
  • 2017-06-23

Fatmir Xhafaj: Në korrik 2015 qeveria mund të binte për shkak të LSI

Kandidati për deputet në Tiranë dhe ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj tha se në korrik të 2015 qeveria rrezikonte të binte sepse LSI kishte konflikt me PS për reformën në drejtësi. Xhafaj tha në specialen për zgjedhjet në Tonight Ilva Tare se ishte i habitur nga gju

No Pic available
  • 2017-06-22

Vettingu, farsa e re e politikës .

Nga Lindita Blinishti Do ta filloj këtë shkrim duke falënderuar seriozisht politikanët që përzgjodhën vettingasit e që smë bënë pjesë të farsës politike të rradhës. U bëra pjesë e kësaj gare, që e tillë smund të jetë, vetëm për të shprehur mbështetjen time ndaj perceptimit

No Pic available
  • 2017-06-22

Rama: Jemi partia e reformave, drejtësisë deri në fund

Në mitingun e fundit për Tiranën përpara se Shqipëria t’i drejtohet kutive të votimit, kryeminsitri Edi Rama u zotua se administratën publike do ta bëjë ashtu si policinë e shtetit, për të cilën përgëzoi ish-ministrat Saimir Tahiri dhe Fatmir Xhafaj për transformimin e saj. Ram

No Pic available
  • 2017-06-21

Rama: Luli, shalqi me provë!

Teksa fushatës po i afrohet fundit, kryeministri Rama nuk i ka kursyer batutat për Lulzim Bashën. Dje e quajti kryetar kooperative, sot e ka quajtur shalqi me provë, në kontekstin që është provuar se si është në qeverisje. Këto deklarata Rama i bëri nga takimi elektoral në Elbasan. Sot

No Pic available
  • 2017-06-21

Rama sulmon LSI: Porti i Durrësit peng, punësime në këmbim të përqindjes

Kryeministri Edi Rama ka përshkallëzuar akuzat ndaj LSI me të cilën qeverisi për katër vite. Në mitingun përmbyllës të fushatës në Durrës, Rama denoncoi punësimet në Portin e Durrësit, që siç tha ai është kthyer në monopol të tre familjeve. Kreu i socialistëve tha se me 25 qer

No Pic available
  • 2017-06-20

Kandidati i PSD, Leonard Beqiri tërhiqet nga gara, bashkohet me PS

Kandidati për deputet i PSD në Vlorë Leonard Beqiri tërhiqet nga gara, duke iu bashkuar Partisë Socialiste. “Për mua janë të rëndësishme reformat, vettingu dhe rruga e nisur e PS. I kërkoj mbështetësve të mi që të votojnë Partinë Socialiste“, ka thënë Beqiri. Beqiri i