Rezultate te kerkimit per termin: +Vettingu

Total: 1099
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.663Z

Shpëtim Nazarko: Mjaft me çadra. Ata që mendojnë se vettingu bëhet për gjyqtarët, janë budallenj. Vettingu do presë koka politikanësh

I ftuar në Dritare me Rudinën drejtuesi i Konica.al, Shpëtim Nazarko tha se çadra e PD-së nuk ka lidhje me problemet e vendit. Historia e çadrës nuk ka lidhje me politikën. Ka lidhje me problemet e brendshme të Partisë Demokratike që do të agravohen më shumë pas zgjedhjeve. Tekni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.062Z

Manjani: Kundërshtarët i kanos hashashi, zyrtarët vettingu!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se vendimet e Gjykatës dhe të Prokurorisë nuk zbatohet dhe se ai pak shtet që ishte nuk ekziston. Kundërshtarët sipas tij i kanos hashashi, ndërsa zyrtarët Vettingu. Manjani: Vendimet e gjykatës dhe prokurorisë nuk zbatohen më! Ai pak shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.352Z

Vettingu, Llalla: Të mos përdoret për të imponuar vendime

Kryeprokurori Adriatik Llalla në analizën vjetore të prokurorisë në Shkodër ka folur për reformën në drejtësi dhe për luftën kundër drogës. Sipas tij Vettingu nuk duhet të përdoret për të imponuar vendime. Nga ana tjetër për sa i përket luftës kundër lëndëve narkotike u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.468Z

Vettingu, burimet: Kushtetuesja i dërgon dokumentin Venecias

Gjykata Kushtetuese i dëgon Komisionit të Venecias dokumentin e ligjit të Vettingut për shqyrtim. Burime të Ora News thanë se kërkesa është nisur pasditen e sotme  përmes postës dhe emailit. Ndërkohë në faqen zyrtare të Komisionit të Venecias është publikuar se mbledhja për kërk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.290Z

Vettingu, burimet: Kushtetuesja gati dokumentin për në Venencia

Gjykata Kushtetuese ka bërë gati dokumentin e ligjit të Vettingut, për ta dërguar pranë Komisionit të Venecias. Burime të Ora News thanë se dokumenti është gati pritet ti dërgohet së shpejti këtij Komisioni. Një ditë më parë, burime nga Venecia thanë se përgjigja për kërkesën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.848Z

Vettingu, Vangjushi dhe Lulzim Berisha

Nga Mentor Kikia Lirimi i parakohshëm, me kusht, i të dënuarit Lulzim Berisha, u shndërrua, jo pa shumë të drejtë, në një betejë politike, ndihmuar kjo edhe nga zbulimi i një garancie që kishte lëshuar Bashkia e Durrësit për punësimin e tij në sektorët publikë të bashkisë, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.737Z

Vettingu, gjyqtari i Tiranës del para KPK-së

Ka nisur mëngjesin e sotëm Vettingu për gjyqtarin e Tiranës Artan Lazaj. Në seancën e sotme në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, gjyqtari ishte vetë i pranishëm dhe përfaqësohej nga avokati Sokol Hazizaj. Avokati Hazizaj ka shprehur një kërkese paraprake në seancë. Ai tha se vler

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama