Rezultate te kerkimit per termin: +Vettingun

Meta: total 760 / total_found 760 / time 0.000 / keyword[0] vettingun / docs[0] 760 / hits[0] 1160 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Fatmir Xhafaj: Në korrik 2015 qeveria mund të binte për shkak të LSI

Kandidati për deputet në Tiranë dhe ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj tha se në korrik të 2015 qeveria rrezikonte të binte sepse LSI kishte konflikt me PS për reformën në drejtësi. Xhafaj tha në specialen për zgjedhjet në Tonight Ilva Tare se ishte i habitur nga gju

No Pic available
  • 2017-06-22

Vettingu, farsa e re e politikës .

Nga Lindita Blinishti Do ta filloj këtë shkrim duke falënderuar seriozisht politikanët që përzgjodhën vettingasit e që smë bënë pjesë të farsës politike të rradhës. U bëra pjesë e kësaj gare, që e tillë smund të jetë, vetëm për të shprehur mbështetjen time ndaj perceptimit

ZGJEDHJET KANË MBARUAR MË 18 MAJ, VOTIMI BËHET TË DIELËN
  • 2017-06-22

ZGJEDHJET KANË MBARUAR MË 18 MAJ, VOTIMI BËHET TË DIELËN

ARBEN MANAJ Nuk duhet të jesh Anjshtajni të kuptosh se fati i qeverisjes politike të Shqipërisë është vulosur në 5 orëshin e takimit pa dëshmitar, mes Ramës dhe Bashës më 18 Maj. Gjithçka që ka ndodhur prej atëherë e sot, e konfirmon, paradoksalisht se vota e shqiptarëve është e

Seanca për Vettingun/ Votohet në bllok lista me 27 emrat, ja kush e kundërshtuan
  • 2017-06-18

Seanca për Vettingun/ Votohet në bllok lista me 27 emrat, ja kush e kundërshtuan

Parlamenti votoi sot listën me 27 emrat e komisioneve gjatë seancës së jashtëzakonshme ku përfshihen edhe anëtarët e Kolegjit të Apelimit me zëvendësuesit e tyre. Jozefina Topalli dhe Astrit Patozi ishin të vetmit që kundërshtuan listën, duke qenë se janë dhe dy prej emrave kryesor

No Pic available
  • 2017-06-18

Sfida: Konfiskim pasurive të pajustifikuara të politikanëve

Partia Sfida për Shqipërinë propozon që politikanët t’i nënshtrohen vettingut dhe kontrollit të pasurisë së tyre. Në vijim të takimeve me banorë të Tiranës, kandidati i Sfidës Gjergj Bojaxhi tha se politika duhet të hiqet nga lista e aktiviteteve fitimprurëse. Mënyra për të

No Pic available
  • 2017-06-18

Petrit Vasili: Të papranueshme presionet e falangave të krimit të Rilindjes

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili pas seancës së jashtëzakonshme në Parlament për Vettingun, tha se është i kënaqur me fillimin e zbatimit të reformës. Vasili u shpreh se ky është një proces për të cilin është punuar për një kohë të gjatë dhe i pakthyeshëm. Ai nuk la pa komentuar

No Pic available
  • 2017-06-18

Rama thumbon sërish Metën: Fushata më e qetë që kam parë, vetëm përfshirjen e Presidentit smarr vesh

Pas seancës së jashtëzakonshme për Vettingun në parlament, kryeministri Edi Rama tha se ka vetëm një forcë politike që sot nuk i ka bërë bisht reformës dhe ajo është Partia Socialiste. Sot ka vetëm një forcë që nuk i ka bërë bisht reformës për drejtësi dhe kjo është PS. Nga