Rezultate te kerkimit per termin: +Vettingut

Meta: total 1000 / total_found 1826 / time 0.000 / keyword[0] vettingut / docs[0] 1826 / hits[0] 3274 /
Prokurori i Sarandës shkarkohet nga detyra, kërcënon gjyqtarët: Mbajeni mend, do u çoj në burg!
  • 2019-04-09

Prokurori i Sarandës shkarkohet nga detyra, kërcënon gjyqtarët: Mbajeni mend, do u çoj në burg!

KPK ka shkarkuar nga detyra drejtuesin e Prokurorisë së Sarandës, Edison Ademi. Trupa gjykuese e përbërë nga kryesuesja Genta Tafa Bungo, Lulzim Hamitaj dhe Fierdes Shuli pas dëgjimit të drejtuesit të Prokurorisë së Vlorës në seancën e 5 prillit, mori vendimin e shkarkimit të tij nga

Të korruptuarit të kenë frikë!, SHBA paralajmëron klasën politike
  • 2019-04-09

Të korruptuarit të kenë frikë!, SHBA paralajmëron klasën politike

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka realizuar një intervistë ekskluzive me zotin Matthew Palmer, gjatë së cilës zoti Palmer i është përgjigjur edhe pyetjes nëse do të vazhdojë penalizimi amerikan me heqje vizash në kuadër të mbështetjes së luftës ndaj korrupsionit dhe krimit.

Cakaj zhvesh politikanë dhe gjyqtarë, heq 350 pasaporta diplomatike
  • 2019-04-09

Cakaj zhvesh politikanë dhe gjyqtarë, heq 350 pasaporta diplomatike

350 pasaporta diplomatike do tu hiqen zyrtarëve, pasi janë marrë në mënyrë abuzive. Kjo u bë e ditur nga ministri i Jashtëm, Gent Cakaj gjatë një konference për mediat. Sipas Cakajt, këto pasaporta diplomatike janë marrë në shkelje të plotë me ligjin, pasi edhe një shofer e zotër

Vettingu në polici, Lleshaj: Kostoja, 3 milionë dollarë
  • 2019-03-28

Vettingu në polici, Lleshaj: Kostoja, 3 milionë dollarë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj tha nga Parlamenti se kostoja e procesit të vettingut në polici do të jetë 3 mln dollarë. Ai sqaroi se ky proces do të jetë i ndarë në 3 faza dhe 393 persona do të merren me këtë proces. “Ndërkombëtarët vijojnë të mbështesin reformat në

Denoncimet rikthejnë hetimin ndaj kryegjyqtares së Lezhës
  • 2019-03-18

Denoncimet rikthejnë hetimin ndaj kryegjyqtares së Lezhës

Nga një seancë gjatë procesit të Vettingut Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka rihapur hetimet për Kryetaren e Gjykatës së Lezhës, Ornela Naqellari. Seanca e radhës për Niqellarin do të mbahet ditën enjten, ora 9:30. Drejtuesja e Gjykatës së Lezhës, Ornela Naqellari, doli në gjyka

No Pic available
  • 2019-03-18

Përzgjedhja e prokurorëve të SPAK, nën monitorimin e SHBA-BE

Top Channel siguroi draftin, në bazë të të cilit anëtarët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë mendojnë të pikëzojnë dhe vlerësojnë 27 kandidatët për Prokurorinë kundër Krimit të organizuar dhe Korrupsionit, thënë ndryshë SPAK. Në këtë projekt-rregullore diskutohet gjithas

Lirimi i protestuesit të PD, policia: Skandal, gjyqtari bashkëpunoi me krimin!
  • 2019-03-13

Lirimi i protestuesit të PD, policia: Skandal, gjyqtari bashkëpunoi me krimin!

Policia e Shtetit ka reaguar ashpër kundër vendimit të Gjykatës së Fierit për të lënë të lirë, punonjësin e Bashkisë së Mallakastrës, Pëllumb Isufaj, i cili u arrestua pasi akuzohej se goditi me gur në kokë efektivin e FNSH-së, Aranit Karemani. Isufaj u arrestua pas protestës nda

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama