Rezultate te kerkimit per termin: +Vettingut

Total: 1842
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.641Z

Odisea e Vettingut

U deshën 114 ditë që nga 30 gushti kur u votua në parlament, që Ligji i Vettingut të marrë të gjithë fuqinë e nevojshme për të filluar zbatimin e tij pas asnjë pengesë tjetër. Pas votimit të njëanshëm me 88 votat e maxhorancës, dhe 1 ditë përpara se të hynte në fuqi, më 5 tet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.894Z

Orët e papaguara të Vettingut

Premtimi i qeverisë se do të shpërblente financiarisht punën e vështirë të anëtarëve të vettingut me sa duket deri më tani nuk është realizuar në atë masë që u premtua. Vetë Kryeministri pati premtuar përmbushjen e nevojave për mbarëvajtjen e punës së institucioneve të vettin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.417Z

Miratimi i Vettingut tremb Shkelzen Berishën

Nuk kishte si të qëndronte në heshtje Shkelzen Berisha, djali i ish-kryeministrit, pas miratimit të ligjit të Vettingut nga shumica parlamentare në Kuvend. Ai tepër i shqetësuar sepse largohen gjyqtarët dhe prokurorët që e kanë mbrojtur në krimet që ka kryer që nga Gërdeci e deri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.014Z

Alibeaj: Qeveria synon sabotimin e procesit të Vettingut

Nënkryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e Ora News, u shpreh se qeveria synon që të sabotojë që në fillesë procesin e Vettingut. Alibeaj: Dilema e madhe që e zgjidhi Gjykata Kushtetuese, procesin e Vettingut do ta bëjnë personeli dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.606Z

PDIU propozon Shpëtim Idrizin përfaqësues në Komisionet e Vettingut

Pak orë para nisjes së seancës së jashtëzakonshme, konfirmohet zyrtarisht një nga emrat e maxhorancës për në Komisionet e Vettingut. Mësohet se PDIU ka zgjedhur kryetarin e saj, Shpëtim Idrizin si përfaqësues për në Komisionin e Vettingut. Ndërkaq priten emrat e tjerë të PS-së dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.401Z

Manja: Institucionet e reja që ngrihen pas ligjit të Vettingut

Deputeti i Partisë Socialiste, Ulsi Manja gjatë një interviste në edicionin qendror të Ora News, deklaroi se ligji i Vettingut i miratuar nga Parlamenti mbrëmjen e kësaj të marte (30 gusht) është unik në llojin e vet. Ai tha se asnjë nga argumentet e opozita nuk kanë lidhje me Kushtetut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.183Z

Superpagat e Vettingut, PD: Shkurtimet, alarm për ndikimin e qeverisë

Nga ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë Romana Vlahutin nuk mungoi mbështetja për institucionet e reja të drejtësisë, të cilat do të ngrihen pas procesit të Vettingut. Institucionet e reja, në veçanti SPAK-u do të përballen me sfida. Do ta them qartë dhe me zë të lartë që n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama