Rezultate te kerkimit per termin: +Vetvrasjet

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.086Z

Vetvrasjet ne shifra rekord

Vetvrasjet ne Shqiperi kapin shifra rekord.Nje studim i institutit te shendetit publik tregon se vetem ne Tirane 11,4 perqind e femrave dhe 6,2 perqind e meshkujve mendojnevetvrasjen.Specialistet kerkojne bashkepunimin e mediave pasi sipas tyre pershkrimet me sensacion te ngjarjeve ndikojne ne shtim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.619Z

Berisha Vetevrasjet Rama perdor policine per te fshehur arsyet

0 brbr brbrIsh-kryeministri Berisha shkruan ne nje reagim ne 8220Facebook8221 se ne 180 ditet e fundit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.254Z

Stresi, semundja “moderne”

10 % e mjekeve dhe mesuesve gjate punes se tyre te perditshme perballen me nje stres te larte qe ndikon ne shendetin e tyre mendor dhe fizik. Studimi me i fundit i Institutit te Shendetit Publik tregon se stresi ne pune eshte faktori kryesor qe sjell pagjumesi, lodhje dhe jo rralle shkakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Alkolizimi

N ditt e sotme alkolizimi sa vete dhe bhet nj nga problemet kryesore t jets s njeriut. Konsumimi i teprt i alkolit krijon probleme n shum drejtime si: aksidente rrugore, probleme ekonomike, familjare, probleme n pun, krime, vetvrasje dhe sigurisht, problemet shndetsore. Konsumimi i alkolit t tep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.854Z

Papa, kundër abuzimeve të klerit mbi fëmijët: Rëndojnë mbi zemrën time

Abuzimet e Klerit mbi fëmijët, e në veçanti vetvrasjet e atyre që nuk e përballuan dot dhimbjen rëndojnë mbi zemrën time, mbi ndërgjegjen time, e mbi atë të të gjithë Kishës. Kështu foli Papa Francesco gjatë predikimit të tij në meshën që u mbajt për 6 viktimat e dhunës së p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.611Z

Vetvrasjet kalojnë të rënët në detyrë

Më shumë ushtarë britanikë i morën jetën vetes se sa u vranë në luftimet me talebanët afganë, treguan të dhënat zyrtare mbi vitin 2012, publikuara këtë të dielë. Sipas burimeve të BBC, 21 ushtarë në detyrë dhe 29 veteranë kryen vetvrasje gjatë vitit të lënë pas. Të dhënat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.639Z

Hetim sekteve fetare për ndikim në vetvrasjet

01/03/2005  Revistat e “Jehovait” në shtëpinë e Violetës, ku premtohej parajsa pas vdekjes, dyshohen si shkaku kryesor i vetëflijimit Prokuroria e Tiranës ka filluar për herë të parë hetimin lidhur me ndikimet që mund të kenë literaturat e sekteve të ndryshme fetare, në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama