Rezultate te kerkimit per termin: +Victoria

Meta: total 1000 / total_found 2309 / time 0.001 / keyword[0] victoria / docs[0] 2309 / hits[0] 3379 /
Lobimi i PD-së në SHBA, zgjerohet hetimi për ruletën ruse
  • 2019-03-20

Lobimi i PD-së në SHBA, zgjerohet hetimi për ruletën ruse

Investigimi i revistës amerikane Mother Jones vitin e shkuar, mbi lobimin prej 675.000 dollarësh nga Partia Demokratike, përmes kompanisë Stonington Strategies të lobistit Nick Muzin, ngrinte dyshime se pas një pjese të pagesave të bëra nga kompania Biniatta Trade LP, me qendër në Skoci,

Pse e tërhoqi Trump kandidaten për ambasadore në Shqipëri?
  • 2019-03-20

Pse e tërhoqi Trump kandidaten për ambasadore në Shqipëri?

Presidenti amerikan Donald Trump e ka tërhequr nominimin e zyrtares së lartë, që pritej të konfirmohej si ambasadore e SHBA-ve në Shqipëri, thotë gazetarja amerikane Sarah Carter, e cila pretendon se njeh edhe arsyen e kësaj lëvizjeje. Carter ka folur për Fox News, ndërsa e ka bërë p

Napoli prek kualifikimin, Chelsea bën detyrën ndaj Malmos
  • 2019-02-15

Napoli prek kualifikimin, Chelsea bën detyrën ndaj Malmos

Napoli preku kualifikimin në Europa League që në sfidën e parë, pasi arriti të fitojë në transfertën zvicerane ndaj Zyrihut, me rezultatin 1-3, në një sfidë të cilën Hysaj e pa nga stoli, por në fushë ishin dy futbollistë të Përfaqësueses së Kosovës. Skuadra e Ancelottit kontro

No Pic available
  • 2019-02-08

Pas Mona Lisa-s, Da Vinçi na rishfaq sërish artin e tij të madh (Foto)

– Një zbulim sensacional – E pabesueshme Dora e Leonardo da Vinçit na rivjen sërrish dhe na shfaqet me një krijim të panjohur: Martiri San Sabestian Duket sikur ka zgjatur dorën sipër varrit për të na treguar dhe një vizatim të thjeshtë të tij. Martiri është atje, lidhur

Drama e Julenit në Spanjë, fati tragjik i dy vëllezërve nga Malaga
  • 2019-01-28

Drama e Julenit në Spanjë, fati tragjik i dy vëllezërve nga Malaga

Në maj 2017 kishte vdekur vëllai i madh i 2-vjeçarit, nga një sulm në zemër. Drama e prindërve që kanë humbur të dy fëmijët Për dy javë bota ka mbajtur sytë tek ai pus. Bota shpresoi në një mrekulli, që nuk ndodhi. Julen nuk mundi të mbijetojë, në fund të atij tuneli, të errë

No Pic available
  • 2019-01-01

Tre të plagosur nga një sulm me thikë në Mançester, policia: Akt terrorist!

Policia britanike thotë se sulmi që la të plagosur tre persona natën e Vitit të Ri në Mançester, mund të ketë qenë akt terrorist. Po e trajtojmë si akt terrorist, tha Shefi i Policisë Ian Hopkins për gazetarët. Një person i dyshuar, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur,

Vajza e Mbretëreshës Viktoria vdiq me borxhe
  • 2018-12-31

Vajza e Mbretëreshës Viktoria vdiq me borxhe

Vajza e Mbretëreshës Viktoria vdiq me një borxh të papaguar tek një tregtar për shkak të zakonit të saj të pirjes së duhanit. Ky borxh doli nga një dokument i zbuluar. Princesha Louise, vajza e gjashtë dhe vajza e katërt e Mbretëreshës Victoria dhe Princit Albert, vdiq në vitin 1939