Rezultate te kerkimit per termin: +Vidal

Meta: total 926 / total_found 926 / time 0.000 / keyword[0] vidal / docs[0] 926 / hits[0] 1578 /
«Territoret e shpirtit»
  • 2019-02-12

«Territoret e shpirtit»

(Në vend të parathënies) I dashur Luan, Libri yt «Territoret e shpirtit» është një mënyrë për të vazhduar fillin e ndërprerë të bashkëpunimin tonë të vjetër. Më 2001, unë botova librin tënd dy-gjuhësh «Mbulomëni me një copëz qiell», mbi dramën e emigrantëve dhe të mër

Barazim në El Classico, finalisti përcaktohet në Madrid
  • 2019-02-07

Barazim në El Classico, finalisti përcaktohet në Madrid

Ka përfunduar pa fitues ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Mbretit, El Classico-ja e madhe Barcelona-Real Madrid, e cila u mbyll me rezultatin 1-1. E cilësuar si një finale e parakohshme, sfida prodhoi një 90-minutësh vërtetë spektakolar, ku të dy skuadrat kërkuan të fitonin, por t

Barça manita Levantes, 3-golësh i Lionel Mesit
  • 2018-12-17

Barça manita Levantes, 3-golësh i Lionel Mesit

Me Lionel Mesin në superformë, Barcelona e ktheu në stërvitore transfertën me Levanten. Ylli Argjentinas sigloi një tregolësh në fitoren 0-5 të blaugranave, ndërsa gjeti rrjetën edhe Luiz Suarez, rivali më e afërt i tij në garën për golashënuesin më të mirë të La Ligas si dhe Ge

No Pic available
  • 2018-10-28

Barça shkëlqen edhe pa Messin

Një manita për të fundosur Realin e Madridit dhe për ti treguar botës se Barcelona funksionon edhe pa Messin, ndryshe nga Reali i Madridit që pa Cristiano Ronaldon nuk është më e njëjta skuadër dhe i mungon një lider si portugezi në fushë. Fitore e madhe me shifrat 5-1 e Barcelonës n

Goditi një klient me shishen e vodkës, Vidal dënohet
  • 2018-10-18

Goditi një klient me shishen e vodkës, Vidal dënohet

Arturo Vidal po kalon një periudhë të errët dhe jo vetëm në aspektin sportiv. Mesfushori i Barcelonës, që është vënë në qendër të kritikave të klubit blaugrana, për shkak të qëndrimit të tij ndaj trajnerit Valverde, është dënuar me një gjobë të majme për agresion ndaj një

Girona ndalon Barçën në mbrëmjen rekord të Mesit
  • 2018-09-24

Girona ndalon Barçën në mbrëmjen rekord të Mesit

Barcelona ka barazuar 2-2 ndeshjen e luajtur mbrëmjen e sotme në Camp Nou kundër Griona-s. Kjo ka qenë një ndeshje e veçantë për Leo Messi-n, i cili është bërë lojtari i huaj me më shumë ndeshje të luajtura në La Liga, me 423 paraqitje. Ai ka lënë mbrapa ish-shokun e tij të skuadr

Vidal te Barça: Ti fitojmë të gjithë trofetë në dispozicion
  • 2018-08-06

Vidal te Barça: Ti fitojmë të gjithë trofetë në dispozicion

Arturo Vidal është duke shijuar mundësinë e të luajturit bashkë me superstarin Lionel Messi, pasi u bashkua me Barcelonën, i ardhur nga Bayern Munich. Mesfushori kilian do të prezantohet sot, pas ardhjes nga kampionët e Bundesligës. Marrëveshja për Vidal thuhet se i kushtoi Barcelonës 2