Rezultate te kerkimit per termin: +Video +Galeri

Meta: total 443 / total_found 443 / time 0.001 / keyword[0] video / docs[0] 53815 / hits[0] 71978 / keyword[1] galeri / docs[1] 2919 / hits[1] 4116 /
Arti? Të çlirosh veten, nga muret e bardha
  • 2017-05-02

Arti? Të çlirosh veten, nga muret e bardha

Me artistin Heldi Pema Ai mund të ndërtojë gjithçka me një pikturë, duke e parë atë si formën më të mirë përmes së cilës mund ti japë kuptim situatave. I formuar me disa disiplina, si skulptura apo video-art, Heldi Pema është nga ata artistë bashkëkohorë që kërkon ta mbajë f

Ilir Lluka fiton Onufrin
  • 2016-12-29

Ilir Lluka fiton Onufrin

Shallet fituesi I edicionit të 22 të Konkursit Ndërkombëtar të Arteve Pamore Ilir Lluka është fitues I edicionit të 22-të, të Konkursit Ndërkombëtar Onufri. Vepra e tij është në mediumin e videos, e instaluar në tre ekrane dhe vjen me titullin, Further Inside (poezi me tre elemente &

No Pic available
  • 2016-12-21

Video e patransmetuar, si u qëllua pas shpine ambasadori rus në Turqi

Një video e publikuar sot tregon të plotë momentin e vrasjes së ambasadorit rus në Ankara, Andrey Karlov. Në pamje, polici 22-vjeçar Mevlut Mert Altintas shihet teksa qëndron pas ambasadorit, ndërsa ai mban një fjalim në një galeri arti.

VIDEO/ Vritet ambasadori rus në Turqi!
  • 2016-12-19

VIDEO/ Vritet ambasadori rus në Turqi!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditën e sotme në Turqi. Ambasadori rus në Turiq Andrei Karlov është vrare me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur ne Ankara. Ambasadori ishte duke vizituar një ekspozitë fotosh kur është sulmuar me armë. Edhe persona të tjerë në galeri janë plagosur

No Pic available
  • 2016-12-19

Polici vret ambasadorin rus në Ankara për Aleppo-n

Ambasadori rus në Ankara mbeti i vrarë me armë zjarri një person i identifikuar si një punonjës policie. Andrei Karlov u qëllua me pesë plumba pistolete në një galeri arti në momentin që po mbante një fjalë. Ngjarja e rëndë është cilësuar si akt terrorist nga ana e Rusisë. Ambasa

Fani Zguro merr trofeun e Muslim Mulliqit
  • 2016-07-28

Fani Zguro merr trofeun e Muslim Mulliqit

Ekspozita Ndërkombëtare këtë vit bëri bashkë në Prishtinë 27 artistë nga vënde të ndryshme nën kurimin e Artan Shabanit Fani Zguro është fituesi i edicionit të 11 të të Ekspozitës Ndërkombëtare Muslim Mulliqi e cila prej më shumë se një dekade organizohet nga Galeria Kombëta

INTERVISTA/ Tri jetët e Edi Ramës
  • 2016-07-20

INTERVISTA/ Tri jetët e Edi Ramës

Kohën e tij e ndan në tri jetë. E para është piktura. Pastaj politika. Po e treta? Shpreson ta ketë në të ardhmen, për të bërë të tjera gjëra që ka në kokë. Sigurisht pasi ta ketë kaluar kufirin e mbarimit të detyrës së lartë dhe të fundit në politikën e ushtruar si punë