Rezultate te kerkimit per termin: +Videoroot

Total: 47
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.744Z

Kreditë e këqia dhe ndikimi tek ekonomia

Sistemi bankar i Shqipërisë vuan aktualisht nga rreth 1 miliardë dollarë kredi të këqija. Afro 25 për qind e kredive gjithsej nuk kthehen, dhe kjo ka ulur lëshimin e kredive të reja nga bankat. Ekspertët pohojnë se ndërkohë, bankat ruajnë rreth 2 miliardë euro depozita kursimi të qy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.504Z

Rusia dhe Kina i vunë veto rezolutës për armëpushim në Alepo

Rusia dhe Kina i kanë vënë veto rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara më 5 dhjetor, rezolutë kjo e nxitur nga fuqitë perëndimore dhe që bën thirrje për armëpushim shtatë ditor në qytetin sirian, Alepo. Rusia ka thënë se masa do lejonte forcat rebele të rig

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.636Z

Rezultati zgjedhor në duart e 700 votuesve në Tearcë të Tetovës

Pas vendimit të Gjykatës Administrative për të pranuar një ankesë të Lidhjes Social-demokrate, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka shpallur rivotimin në një vendvotim në komunën e Tearcës, në rajonin e Tetovës. Në fakt, KSHZ-ja kishte refuzuar ankesën e opozitës, por ishte Gjykata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.109Z

Intervistë me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ndodhet këto ditë në Uashington, ku mori pjesë në takimet e pranverës të Fondit Monetar Nërkombëtar dhe të Bankës Botërore. Zoti Sejko ishte i ftuar për një bisedë të drejtpërdrejtë në emisionin "Ditari".

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.515Z

Qendra e telemjekësisë në Tropojë

Në spitalin e qyteti Bajram Curri, u përurua sot Qendra e Telemjeksisë, me të cilën përfundoi edhe shtrirja e rrjetit të telemjeksisë në të gjithë territorin e Shqipërisë. Në ceremoninë e përurimit ishte i pranishëm Ministri i Shendetësisë, Ilir Beqaj si dhe drejtuesi i Programit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.948Z

Kosovë: ambasadori i ri amerikan fillon zyrtarisht detyrën

Në Kosovë, ambasadori i ri amerikan Greg Delawie i dorëzoi letrat kredenciale presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, duke filluar kështu zyrtarisht detyrën e tij në këtë post. Ai u zotua për vazhdimin e mbështetjes amerikane për Kosovën, që sipas presidentes së Kosovës Atifete Ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.416Z

Kosovë, ndikimi i ngërçit politik në ekonomi

Në Kosovë, drejtues të Odës Ekonomike kanë shprehur shqetësimin për gjendjen ekonomike në vend si pasojë e zhvillimeve politike. Kryetari i kësaj ode, Safet Gërxhaliu thotë se viti 2014 do të jetë vit i humbur për ekonominë e Kosovës dhe me pasoja për të ardhmen e saj. Nga Prisht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama