Rezultate te kerkimit per termin: +Vietnam

Meta: total 975 / total_found 975 / time 0.000 / keyword[0] vietnam / docs[0] 975 / hits[0] 1330 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Të përballesh me gabimet, shënime nga një shfaqje

T premten e 5 Prillit, n salln e vogl t Teatrit ArTurbina, u ngjit n skenë premiera e veprës turbulente t australianit me origjinë shqiptare, Alex Buzo. Shfaqja vjen nn regjin inovatore t t mirnjohurit Armando Bora, si dhe nn shqiprimin mbreslns t shkrimtares Diana Culi. Shfaqja rrëfen një tak

Xhevahiret nën tokë, zbuloni 10 shpella të mrekullueshme (Video)
  • 2019-03-11

Xhevahiret nën tokë, zbuloni 10 shpella të mrekullueshme (Video)

Ngjyra fantastike, hapësira magjepsëse, katedrale shkëmbore të ngjyrave më të pazakonta: në mbarë botën midis shumë bukurive të fshehta. Disa janë të ndezura nga ngjyra të gjalla dhe piktoreske, të tjerët janë të zhytura në gjysmë-errësira që i bën ata edhe më të mistershme

Samiti në Vietnam/ Trump takon Kim: Je lider i madh, do ndihmojmë Korenë e Veriut!
  • 2019-02-27

Samiti në Vietnam/ Trump takon Kim: Je lider i madh, do ndihmojmë Korenë e Veriut!

Samiti i dytë historik midis Presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut në Vietnam ka nisur në orën 12:45. Ishte, Trump ai që shkoi i pari në hotelin Metropole rreth orës 12:30, ndërsa mijëra vietnamezë shoqëruan me sy autoblindën e Trump. Rruga që kreu Preside

No Pic available
  • 2019-02-26

Air Force One në Hanoi, Trump përshëndet para takimit me Kim (VIDEO)

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka arritur në Vietnam ku pritet të takohet me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un. Trump mbërriti disa orë më vonë se lideri koreano-verior, ndërsa më herët shkroi në Twitter se i gëzohet samitit produktiv me Kim. BREAKING: Pres. Trump touches dow

Eskortë dhe snajpera, Kim Jong-un arrin në Vietnam për samitin me Trump (VIDEO)
  • 2019-02-26

Eskortë dhe snajpera, Kim Jong-un arrin në Vietnam për samitin me Trump (VIDEO)

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka mbërritur në Vietnam në prag të një samiti me Presidentin e SHBA-së, Donald Trump. Limuzina e zezë e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un u pa duke lëvizur në Hanoi, teksa rrugët e Vietnamit do të jenë të mbyllura të enjten nga v

Samiti Trump-Kim/ Blindohet Vietnami, mbërrijnë 100 roje nga Koreja (Foto)
  • 2019-02-25

Samiti Trump-Kim/ Blindohet Vietnami, mbërrijnë 100 roje nga Koreja (Foto)

Vietnami është duke bërë përgatitjet e fundit për samitin e shumëpritur, ku do të takohen presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Teksa kreu i shtetit komunist është nisur me tren të blinduar për në Hanoi, krejt ndryshe ka qenë udhëtimi i truproj

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin
  • 2019-02-25

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin

Pushtetmbajtësi koreanoverior, Kim Jong Un kryen 4.500 kilometra rrugë me tren të blinduar për tu takuar me presidentin amerikan, Donald Trump këtë javë në Vietnam. Me avion udhëtimi do të zgjaste 5 orë. Një fluturim nga Koreja e Veriut në Vietnam zgjat pesë orë, por kreu i shtetit ko