Rezultate te kerkimit per termin: +Vijat

Meta: total 1000 / total_found 1461 / time 0.001 / keyword[0] vijat / docs[0] 1461 / hits[0] 1775 /
ZGJEDHJET NACIONALE NË LDK
  • 2019-04-10

ZGJEDHJET NACIONALE NË LDK

Nga Fadil LEPAJA Të gjithë rrejnë, por ska lidhje! Edhe ashtu askush nuk dëgjon! Kështu thotë, i famshmi Marfi, por a është vërtetë ashtu? A po rrejnë të gjithë dhe a po dëgjon kush kënd në këtë vend? Jemi dëshmitarë se ligjet që vlejnë gjithkund tjetër, nuk vlejnë edhe për

Dhuna në stadiume, Rama: Burg deri në 3 vjet kush shkel në fushë
  • 2019-03-11

Dhuna në stadiume, Rama: Burg deri në 3 vjet kush shkel në fushë

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar masa të ashpra deri në dënim me burg për të gjithë ata që ushtrojnë dhunë në stadiume. Gjatë një takimi mes FSHF-së dhe qeverisë shqiptare me temë: Siguri-Reformim-Modernizim, ku ishin të pranishëm edhe përfaqësues nga Ministria e Sportit, d

Qarkullimi, Lleshaj: Më pak gjoba e më shumë qytetari!
  • 2018-12-23

Qarkullimi, Lleshaj: Më pak gjoba e më shumë qytetari!

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka shkruar në faqen e tij në Facebook se duhet të ndodhin ndryshime të rëndësishme në mënyrën se si kontrollohen makinat në qarkullimin rrugor, pasi sipas tij po tregohet një nivel shumë i ulët i njohjes së respektimit të rregullave nga drejtuesit

Smartphone i thyer ose i vjetër? 7 këshilla për ta bërë (gati) si të ri
  • 2018-11-22

Smartphone i thyer ose i vjetër? 7 këshilla për ta bërë (gati) si të ri

Nga përditësimi i sistemit dhe i aplikacioneve, pastrimi i kujtesës, deri te pajisja e restaurimit të plotë. Dhe për dëmtime estetike ju mund të përdorni mbrojtëse cover-i Smartphone i vjetruar shumë dhe çfarë duhet të bëni? Nëse kemi një smartphone për një kohë të gjatë, mund

Smartphone i thyer ose i vjetër? 7 këshilla për bërë (gati) si të ri
  • 2018-11-21

Smartphone i thyer ose i vjetër? 7 këshilla për bërë (gati) si të ri

Nga përditësimi i sistemit dhe i aplikacioneve, pastrimi i kujtesës, deri te pajisja e restaurimit të plotë. Dhe për dëmtime estetike ju mund të përdorni mbrojtëse cover-i Smartphone i vjetruar shumë dhe çfarë duhet të bëni? Nëse kemi një smartphone për një kohë të gjatë, mund

Lleshi, ambasadorja franceze: Rama e Meta ti japin zgjidhje
  • 2018-11-10

Lleshi, ambasadorja franceze: Rama e Meta ti japin zgjidhje

Christina Vasak, ambasadorja franceze nga Korça, e pyetur për ngërçin mes Ramës dhe Metës për dekretimin e ministrit të Brendshëm, u shpreh se Kushtetuta shqiptare është e qartë dhe kryeministri e presidenti janë persona me eksperiencë në politikë. Unë mund të reagoj si juriste, po

No Pic available
  • 2018-11-10

The day after Lufta e Parë Botërore

Armët e Luftës së I Botërore, makinerisë vdekjeprurëse të shekullit 20-të, heshtën si pasojë e armëpushimit në Compiegne pranë Parisit më 11 nëntor 1918. Katër perandori u shkatërruan dhe harta e Europës ndryshoi. Lufta e I Botërore ishte një makineri vdekjeprurëse. Industrializ