Rezultate te kerkimit per termin: +Viktor +Marku

Meta: total 251 / total_found 251 / time 0.000 / keyword[0] viktor / docs[0] 8338 / hits[0] 11720 / keyword[1] marku / docs[1] 5195 / hits[1] 10252 /
PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

Ndalimi i filmave të komunizmit, flet Piro Milkani: Çdokush e ka pultin në dorë
  • 2017-03-14

Ndalimi i filmave të komunizmit, flet Piro Milkani: Çdokush e ka pultin në dorë

Fatmira NIKOLLI Viti 1962. I sapo kthyer nga studimet Piro Milkani, bashkë me Viktor Gjikën, po xhironte një film, që sot nuk ia ka fort ënda ta shohë. Detyrë e posaçme- diversantë, zbulime, sigurim. I ardhur nga një botë liberale, duke qenë se nuk ishim budallenj, e kuptonim që ai f

No Pic available
  • 2016-12-31

Busti 70 vjeçar i Fishtës që u gjet në ujërat e lumit Drin

Një bust mbi 70-vjeçar i Homerit Shqiptar At Gjergj Fishta dhe i Ndoc Hil Ndojt i cili ishte personi që e gjeti dhe e ruajti për vite të tëra janë vendosur në fshatin Troshan të Lezhës. Ceremonia e përurimit të këtyre dy busteve u organizua në 76-vjetorn e vdekjes së Fishtës, ndërsa

No Pic available
  • 2016-09-25

Raimonda Moisiu rizgjidhet kryetare e Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë

Raimonda Moisiu u rizgjodh kryetare e Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë, nën/kryetar Vlashi Fili, sekretare- Dr.Yllka Filipi, President- Adnan Mehmeti. Nga Dr. Yllka FILIPI O, kurrë mos u lodh për ndihmën që i jep atdheut! 15 vite më parë, emigrantë krijues të ardhur nga të

Çmimi Kadare, Shkëlqim Çela, tri novela për çmitizimin e së shkuarës
  • 2016-06-23

Çmimi Kadare, Shkëlqim Çela, tri novela për çmitizimin e së shkuarës

"Mosha e tretë është ajo që është, se e tillë ka qenë mosha e parë dhe e dytë; mosha e dytë është ajo që është se e tillë ka qenë mosha e parë. Shkëlqim Çela, fituesi i çmimit "Kadare" Dhe mosha e parë tregon që gjithë procesi i formësimit të njeriut fillonte që në f