Rezultate te kerkimit per termin: +Viktor +Markun

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] viktor / docs[0] 8338 / hits[0] 11720 / keyword[1] markun / docs[1] 531 / hits[1] 631 /
Rënia e madhe e Jozefina Topallit
  • 2013-05-21

Rënia e madhe e Jozefina Topallit

Është autore e shumë batutave pa shije në Kuvend. Fjalë si, zhele dhe lesh, të cilat ajo i ka përdorur nga foltorja e Kuvendit dhe që kontrastonin me portretin e saj simpatik kur rrinte e heshtur, tashmë mund të përdoren për atë vetë: Berisha e tërhoqi për zhelesh dh

Berisha heq nga listat kritikët e tij, thonë disa të përditshme; por e teprojnë
  • 2013-05-07

Berisha heq nga listat kritikët e tij, thonë disa të përditshme; por e teprojnë

Në interpretimin që u kanë bërë listave të kandidatëve për deputetë të PD-së, disa gazeta kishin bërë nënvizimin, se Berisha ka hequr nga listat njerëzit që kanë qenë kritikë me të. Është e vërtetë në një masë fare të vogël. Duke përjashtuar Mark Markun

No Pic available
  • 2012-08-26

Grabitësit që qëlluan policinë, gjendet bluza e njërit prej tyre

Gazeta ShqipNga hetimet rezulton se ata kanë kryer dy grabitje të tjera brenda asaj nate Vlorë – Dy grabitësit, të cilët qëlluan patrullën e policisë, kanë kryer dy vjedhje të tjera me armë gjatë natës, kur grabitën edhe karburantin, ku u përplasën me uniformat blu. Faktet e r

No Pic available
  • 2012-06-07

Akademik Rexhep Ismajli – një figurë madhore e shkencës dhe e dijeve

07-06-2012 / Nga Ak.Hivzi Islami Në 65-vjetorin e lindjes Të flasësh e të shkruash për jetën dhe veprën e akademik Rexhep Ismajlit nuk është detyrë fort e lehtë, anipse unë e kisha kaluar një gjysmë shekulli të jetë

No Pic available
  • 2011-05-11

Shkodra rikonfiron të djathtët, surpriza e vetme Komuna Rrethina

Shkodra rikonfiron të djathtët, surpriza e vetme Komuna Rrethina Pas numërimit të votave në bashkinë e Koplikut, kreu aktual i saj Ramadan Lika ka fituar duke marrë 2203 vota kundrejt 1543 të kandidatit të së majtës Nazmi Hasanaj. Në KZAZ nr. 41 ka përfunduar numërimi vitave të komun

No Pic available
  • 2010-10-28

Zhduket nga spitali mbytet ne liqen gruaja ne depresion

GJIROKASTER - Nje grua ka shkuar bashke me bashkeshortin per te bere viziten te mjeku por eshte zhdukur papritur per ti dhene fund jetes plot halle duke u vetembytur ne lume. Para se te merrte kete veprim ajo ka njoftuar policine me telefon. Kjo ka qene zgjidhja fatale qe beri dje 42-vjecarja Nexhi

No Pic available
  • 2010-10-27

Arratisja e Admir Tafilit lihen ne burg 8 efektivet e Shen Kollit

SHKODEumlR- Lihen ne burg 8 efektivet e burgut te Shen Kollit te akuzuar per shperdorim detyre ne lidhje me arratisjen e Admir Tafilit disa jave me pare. Vendimi eshte dhene gjate seances se sotme ne gjykaten e apelit ne Shkoder. Trupi gjykues ka lene ne fuqi vendimin e gjykates se shkalle se pare p