Rezultate te kerkimit per termin: +Viktor +Markut

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] viktor / docs[0] 8338 / hits[0] 11720 / keyword[1] markut / docs[1] 1020 / hits[1] 1482 /
Preç Zogaj bën bashkë politikën e poetikën
  • 2016-02-11

Preç Zogaj bën bashkë politikën e poetikën

Miq, kolegë nga fusha e letrave si edhe ajo e politikës, ku spikati prania e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, botues, njerëz të medias e akademikë ishin të pranishëm mbrëmjen e djeshme në përurimin e përmbledhjes poetike të Zogajt, titulluar "Ushtrimet e Melankolisë" ,

  • 2015-11-17

"Kandidati" në Panair, Ben Blushi shet 5 mijë kopje në 5 ditë

Libri "Kandidati" i Ben Blushit ka qenë fenomen gjatë Panairit të Librit 2015, që u mbyll mbrëmë në Pallatin e Kongreseve. Ditën e diel shitjet kanë kapur shifrën e 5 mijë kopjeve. Edhe "Tre Divorcet e Z.Viktor N." i Rudolf Markut, ka shitur 1 mijë kopjet e para në vetëm tri ditë.

No Pic available
  • 2013-12-02

Shkolla letrare françeskane e Shkodrës në revistën “Hylli i Dritës” (1913-1944)

02-12-2013 / Nga Kastriot Marku Pas mbylljes së revistës Albania (1897-1909) të Faik Konicës, shtypi periodik shqiptar për do kohë do të mbetej pa ndonjë zë domethënës. Në tetor 1913, del revista Hylli i Dritës, e cila u shnd&eum

Nexhip Ejupi: Në emër të poezisë jam gati të lë gjithçka
  • 2013-05-24

Nexhip Ejupi: Në emër të poezisë jam gati të lë gjithçka

Intervistë me poetin e mirënjohur shqiptaro-amerikan Nexhip Ejupi Nga Raimonda MOISIU Që në moshë të re, Poeti Nexhip Ejupi ka qenë në kërkim të identitetit të tij unik dhe të etur për të ndarë vizionin e tij krijues në letrat shqipe. Pena poetike e Nexhip Ejupit karakterizohet nga p

Dje në Kuvend: Përplasjet në PD, 18 vota  kundër ligjit të Arsimit
  • 2012-06-22

Dje në Kuvend: Përplasjet në PD, 18 vota kundër ligjit të Arsimit

Akuzat për favorizimin e botuesve, zbardhen replikat mes deputetëve të maxhorancës. Ligji miratohet me votat e PS. Miratohet me konsensus mes maxhorancës dhe opozitës ligji për arsimin parauniversitar. Replika mes Markut e Bejës, 18 deputetë votojnë kundër. Ligji i ri i sistemit arsimor p

do gje ne jete buron nga dashuria
  • 2011-12-22

do gje ne jete buron nga dashuria

Prinderit deshironin qe une te behesha doktor por me pas e kuptuan e kane bere te pamunduren qe une te mos i lija studimet pergjysme. Duke qene te varfer per kete nena ime mblidhte letra libra e gazeta neper rruge lule e bime mjekesore per ti shitur qe te mund te perballoja jetesen gjate viteve te

No Pic available
  • 2011-07-06

Lezhë, votat e PD-së i japin Këshillin Bashkiak të majtës

Bashkia e Lezhës Votat e PD-së dhe të LZHK-së i japin postin e kreut të Këshillit Bashkiak të majtës në Lezhë.Agustin Marku, kreu aktual i PS-së së Lezhës, ka arritur të marrë edhe dy vota të “Aleancës për qytetarin” dhe një tjetër të subjektit të pavarur për të t