Rezultate te kerkimit per termin: +Viktor +Orbanin

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] viktor / docs[0] 8161 / hits[0] 11471 / keyword[1] orbanin / docs[1] 24 / hits[1] 26 /
Antidemokrati Orban rrezikon Europn
  • 2016-10-12

Antidemokrati Orban rrezikon Europn

Nga Barbara Wesel Mbyllja e gazets pasoi me nj t lvizur t dors. Qysh t dieln n mbrmje serveri i  e-mailave t gazets hungareze “Népszabadság” u bllokua dhe t hnn redaktort nuk u lejuan t paraqiten n pun. “Ne e kemi br mir punn ton”, u sqaron gjendjen kryeredaktori i gaz

ANTIDEMOKRATI ORBAN RREZIKON EUROPËN
  • 2016-10-11

ANTIDEMOKRATI ORBAN RREZIKON EUROPËN

Mbyllja e gazets pasoi me nj t lvizur t dors. Qysh t dieln n mbrmje serveri i e-mailave t gazets hungareze “Népszabadság” u bllokua dhe t hnn redaktort nuk u lejuan t paraqiten n pun. “Ne e kemi br mir punn ton”, u sqaron gjendjen kryeredaktori i gazets opozitare mbshtetsve

"Fashisti i Europës", Viktor Orban i pamëshirshëm për refugjatët
  • 2015-09-12

"Fashisti i Europës", Viktor Orban i pamëshirshëm për refugjatët

Kryeministri hungarez, Viktor Orban, që është vetë-emëruar kujdestar i Europës, në mbrojtje të kësaj të fundit nga refugjatët, duke përdorur metodat e pamëshirshme në relacion me refugjatët. Autoritetet hungareze kanë ve

Junkeri-Orbanit: Çkemi diktator!
  • 2015-05-22

Junkeri-Orbanit: Çkemi diktator!

Prirja e tij e fortë ndaj gafave ka goditur sërish: "Çkemi diktator", në këtë mënyrë, presidenti i Komisionit Europien, Zhan-Klod Junker e ka përshëndetur Viktor Orbanin, kreun e shtetit hungarez, gjatë takimit që patën në Rigë me rastin e mbledhjes së BE-së mbi bashkëpunimin lind

Dënimet me vdekje, Junker paralajmëron Orbanin
  • 2015-05-01

Dënimet me vdekje, Junker paralajmëron Orbanin

Komisioni Evropian ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit hungarez, Viktor Orban, i cili ka rihapur debatin për lejimin e dënimit me vdekje në vendin e tij. "Karta fondamentale e të Drejtave e Bashkimit Evropian e ndalon dënimin me vdekje dhe Orbani duhet të shprehet qartë për këtë gjë d

Orban, pyka e Putinit në BE
  • 2015-02-19

Orban, pyka e Putinit në BE

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban i ruan marrëdhëniet me Moskën. Në kulmin e krizës së Ukrainës, ai i ofron një platformë kreut të Kremlinit, Vladimir Putin, dhe kësisoj dobëson BE-në. Nga Robert Schwartz Vizita e Angela Merkelit para dy javësh në Budapest nuk pati ndonjë ef

`SHBA-ja ndërhyn në çështjet e brendshme të Evropës Qendrore`
  • 2014-12-24

`SHBA-ja ndërhyn në çështjet e brendshme të Evropës Qendrore`

Kryeministri hungarez, Viktor Orban lëshoi një deklaratë me tone të ashpra ndaj SHBA-së, të cilën e akuzoi për ndërhyrje në çështjet e brendshme të Evropës Qendrore. Deklarata u bë dje në mbrëmje gjatë një interviste për televizionin publik "M1". Kreu i qeverisë hungareze tha s