Rezultate te kerkimit per termin: +Viktor +Yanukovych

Meta: total 458 / total_found 458 / time 0.000 / keyword[0] viktor / docs[0] 8338 / hits[0] 11720 / keyword[1] yanukovych / docs[1] 500 / hits[1] 956 /
Russiagate, Trump: Hetimi i Prokurorit Mueller, i paligjshëm
  • 2018-09-16

Russiagate, Trump: Hetimi i Prokurorit Mueller, i paligjshëm

Presidenti Donald Trump tha të dielën, pa cituar fakte, se hetimi kriminal që është duke u zhvilluar për mundësinë e lidhjeve të fushatës së tij elektorale të vitit 2016 me Rusinë, nuk është i lejuar me ligj. Përmes një komenti në Twitter, udhëheqësi amerikan e cilësoi të palig

No Pic available
  • 2018-05-15

Putin si kamionist, inaguron urën që lidh Rusinë me Krimenë

Presidenti rus, Vladimir Putin ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së një prej projekteve të tij më prestigjioze, urës kontraverse që lidh Krimenë e aneksuar me Rusinë. Ura 19 kilometra që kalon në Ngushticën Kerç ishte planifikuar të funksionalizohej në dhjetor të vitit 2018, m

U helmua para 14 vjetësh, ish-presidenti i Ukrainës: Evropa të kuptojë kërcënimin rus
  • 2018-04-02

U helmua para 14 vjetësh, ish-presidenti i Ukrainës: Evropa të kuptojë kërcënimin rus

Helmimi i ish-agjentit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Julia në Salisbury të Britanisë së Madhe, përveçse ka tensionuar marrëdhëniet e Perëndimit me Rusinë, ka rikthyer edhe njëherë në vëmendje helmimin me lëndë kimike, të ndodhur 14 vite më parë në Ukrainë. Asokohe prota

Yanukovych: Nuk jam takuar asnjëherë ballë për ballë me Paul Manafort
  • 2018-03-03

Yanukovych: Nuk jam takuar asnjëherë ballë për ballë me Paul Manafort

Ish-presidenti ukrainas, Viktor Yanukovych ka thënë më 2 mars se nuk ka takuar asnjëherë ballë për ballë Paul Manafort, ish-menaxherin e fushatës së presidentit amerikan, Donald Trump, pavarësisht punës së Manafortit për qeverinë e tij. Manafort, 68 vjeçar është akuzuar për pastri

Ukrainë, mijëra protestues kërkojnë lirimin e Sakashvilit
  • 2017-12-11

Ukrainë, mijëra protestues kërkojnë lirimin e Sakashvilit

Mijëra njerëz në Ukrainë protestuan të dielën kundër arrestimit të udhëheqësit opozitar Mikheil Saakashvili, duke bërë thirrje për lirimin e tij dhe fillimin e procedurave për gjykimin e Presidentit Petro Poroshenko. Zyrtarët ukrainas e kanë akuzuar Saakashvilin, të cilin e arrestua

Turma e mbështetësve liron Saakashvilin nga policia ukrainase 
  • 2017-12-05

Turma e mbështetësve liron Saakashvilin nga policia ukrainase 

Mbështetësit e ish-presidentit të Gjeorgjisë, Mikheil Saakashvili, e nxorën atë nga furgoni i policisë, pasi forcat ukrainase të sigurisë bastisën apartamentin e tij në Kiev, e tërhoqën zvarrë nga çatia dhe e arrestuan. Në një përplasje dramatike midis policisë dhe qindra protestu

No Pic available
  • 2017-11-04

Ukraina dhe roli i Podesta Group dhe Mercury Public Affairs

Dy kompani amerikane të përfshira në procesin hetimor të prokurorit të posaçëm ndaj Paul Manafort, thonë se janë mashtruar nga ish-kryetari i fushatës së Presidentit Trump për lobizmin që ai bënte për Ukrainën. Por, duket se ata kanë patur sinjale të qarta paralajmëruese. Shërbim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama