Rezultate te kerkimit per termin: +Viktoria +Invest

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] viktoria / docs[0] 1249 / hits[0] 1661 / keyword[1] invest / docs[1] 182 / hits[1] 387 /
Fjalor i papërshtatshëm ndaj Ballës, Basha kërkon falje
  • 2018-12-21

Fjalor i papërshtatshëm ndaj Ballës, Basha kërkon falje

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla akuzoi kreun e PD-së si të lidhur me kompanisë Victoria Invest që ka fituar tenderin për ndërtimin e aksit të Unazës së Re. Balla tha se pronari i  kompanisë së lartpërmendur është kumbuar i vajzës së Bashës, duke përmendur emrin

Basha-Ballës: Do ta fusja një grusht, por të prekësh m*tin bëhesh pis
  • 2018-12-21

Basha-Ballës: Do ta fusja një grusht, por të prekësh m*tin bëhesh pis

Kreu i PD, Lulzlim Basha ka reaguar ashpër pas akuzave të kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, pasi ky i fundit i përmendi vajzën e tij, e cila quhet Viktoria dhe se pronari i projektit të Unazës është kumbari i familjes së Bashës. Basha tha se duhet ti fusë një grusht. In

No Pic available
  • 2018-12-18

Unaza, dyshohet se Vëllezërit Hysa u përdorën për koperturë

DH Albania, kompania e cila falsifikoi dokumentet në tenderin e Unazës së re, nuk është e vetmja që do të hetohet. Pas shpërthimit të skandalit, Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimin edhe për dy lotet e tjera të tenderit, që janë fituar nga Salillari dhe Viktoria Invest. Burime nga Pr

No Pic available
  • 2018-12-17

Salillari, në tender pa rivalë për Unazën e Re

Shpërthimi i skandalit me kompaninë guackë Dunwell Haberman çoi në anulimin e tenderit për lotin e parë të Unazës së re. Por, në dy lotet e tjera, tenderat nuk u anuluan, edhe pse skema e prokurimit ishte po aq e dyshimtë sa në lotin e parë, me vetëm një ofertues të vlefshëm dhe nj

No Pic available
  • 2018-12-06

Veliaj te Astiri: Erdha të inspektoj pak punimet e kompanisë së Lulit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi mëngjesin e sotëm punimet që po kryhen në zonën e Unazës së Madhe, pranë rreth-rrotullimit Shqiponja, lot i cili i është besuar kompanisë Viktoria Invest, një nga firmat afër kreut të PD-së dhe përfituese kryesore e tenderave

Banesat Sociale në Shkozë, gati për familjet që preken nga ndërtimi i Unazës së Re
  • 2018-11-26

Banesat Sociale në Shkozë, gati për familjet që preken nga ndërtimi i Unazës së Re

Banesat sociale në Shkozë janë gati për të mikpritur familjet e para, të cilat preken nga gjurma e Unazës së Madhe. Bashkia e Tiranës ka sistemuar të gjitha apartamentet, si dhe i ka mobiluar ato me të gjitha orenditë dhe pajisjet elektro-shtëpiake. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Er

No Pic available
  • 2018-11-13

Unaza e Re, Veliaj: PD i përdor njerëzit për gjoba

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj u bëri thirrje qytetarëve që preken nga ndërtimi i Unazës së Madhe që të mos përdoren si mish për top nga Basha dhe PD. Ai akuzoi kryetarin e PD, Lulzim Basha se po shet kauzat e opozitës në këmbim të lekëve të marra apo favoreve të tj