Rezultate te kerkimit per termin: +Villar

Total: 72
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.618Z

Angel Maria Villar komandohet në krye të UEFA-s

TIRANË, 16 Tetor/ATSH-Arbi Fortuzi/-. Pezullimi i Michel Platini, si President i Federatës Europiane të Futbollit, i ka hapur vendin spanjollit, Angel Maria Villar, për të marrë pozicionin e lënë bosh nga francezi për 90-të ditë.Siç mësohet nga UEFA, Ángel María Villar është përzg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.588Z

Villar: Spanja jashtë botërorit? Situata është e rëndë

Presidenti i Federatës Spanjolle, i pezulluar pas arrestimit në verë, Angel Maria Villar deklaroi se kërcënimet e FIFA-s për përjashtimin e Spanjës nga botërori Rusi 2018, janë serioze dhe për tu konsideruar. Ai theksoi se situate është mjaft e rëndë dhe se shkak për këtë është b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.053Z

 Miqësore me Spanjën, Meksikën ose ArgjentinënNë muajin mars në Maqedoni do të vijnë kryetari i Federatës së futbollit të Spanjës, Angell Marija Villar dhe sekretari gjeneral, Jorge Perez Arijaz

Avdyl SALIHU (Shkup, 17 shkurt) - Në fund të muajit të ardhshëm, në Maqedoni do të vijnë kryetari i Federatës së futbollit të Spanjës, Angell Marija Villar dhe sekretari gjeneral, Jorge Perez Arijaz, respektivisht spanjollët do t’ia rikthejnë vizitën kryetarit të FFM-së, Hari Haxhi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.488Z

Miqësore Shqipëri- Spanjë? Bisedime mes federatave

Presidenti i Federates Spanjolle te futbollit Angel Maria Villar Lona eshte shprehur se ekziston mundesia e nje ndeshjeje miqesore mes kombetares se Spanjes dhe asaj te Shqiperise. I pranishem ne Asamblene Zgjedhore te FSHF-se, Villar ka bere te ditur se ka biseduar me homologun e tij Duka per munde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.929Z

Del Bosque mbetet edhe pas Botërorit

Vicente del Bosque do të vazhdojë punën si trajner i Spanjës, pavarësisht se si kampionët e Evropës do të kalojnë në Botëror, ka thënë presidenti i Federatës së Futbollit të Spanjës, Angel Maria Villar. Villar ka thënë që Del Bosque do të vazhdojë punën, pavarësisht asaj q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.569Z

FIFA paralajmëron Spanjën, shpresë për pjesëmarrjen e Italisë në Botëror

Spanja rrezikon përjashtimin nga Botërori Rusi 2018 për shkak të çështjes Villar. Të paktën kështu shkruan prestigjiozja El Pais, sipas të cilës në Federatën Spanjolle të futbollit ka mbërritur një dokument nga FIFA, ku shkruhet se ndërhyrjet e qeverisë mund të çojnë në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.649Z

Futbolli spanjoll paralajmeron greve

0 brbr SSSAbrASS brbrFutbolli spanjoll ne kaos dhe shkak per kete eshte e drejta televizive Federta e Futbollit ka lajmeruar nje greve per te gjithe aktivitetet ne daten 16 maj si kundergjigje e dekretit te miratuar nga qeveria vendase per shitjen ne grup te te drejtes televizivebrbr brbrKjo ndales

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama