Rezultate te kerkimit per termin: +Vilma +Marku

Meta: total 43 / total_found 43 / time 0.000 / keyword[0] vilma / docs[0] 904 / hits[0] 1182 / keyword[1] marku / docs[1] 4841 / hits[1] 9503 /
Ditët e Letërsisë Shqipe Michigan 2015
  • 2015-12-04

Ditët e Letërsisë Shqipe Michigan 2015

Detroit-i, kryeqendra e industrisë automobilistike të botës, ku jeton komuniteti më i fuqishëm shqiptar në Amerikë, priti Ditët e Letërsisë Shqipe,- Michigan 2015. Reportazh nga Raimonda MOISIU Detroit, qyteti i shtetit të Michigan ka histori të pasur dhe të larmishme 300 vjeçare. A

No Pic available
  • 2015-11-27

Begatia e arkitekturës gjuhësore e letrare të një vëllime me tregime

Hajdin Morina (Gjon Marku, Mëkati përtej detit) Shkrimtari Gjon Marku tashmë është bërë emër i letërsisë sonë, duke lënë gjurmë dhe duke dhënë kontribut me vlerë me botimin e veprave të veta në fusha të ndryshme, siç janë: tregimi i shkurtër, studime dhe monografi të ndryshme

Emrat e këshilltarëve të rinj  në bashkitë kryesore
  • 2015-06-27

Emrat e këshilltarëve të rinj në bashkitë kryesore

Lista e Tiranës, Elbasanit, Vlorës, Durrësit, Korçës, Gjirokastrës, Fierit, Vlorës, Beratit, Kukësit, Dibrës dhe Lezhës Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për anëtarët e Këshillit Bashkiak në të gjitha bashkitë e vendit me përjashtim të asaj të Shkodrës dhe Malësis

Mbi 90 intelektualë të huaj iniciativë për hapjen e dosjeve
  • 2015-01-26

Mbi 90 intelektualë të huaj iniciativë për hapjen e dosjeve

Tiranë - Rreth 100 intelektualë të huaj dhe shqiptarë kanë nënshkruar një peticion për hapjen e dosjeve në Shqipëri dhe më pas procesin e lustracionit, dmth largimit nga postet publike të ish-bashkëpunëtorëve të Sigurimit të Shtetit. Letra drejtuar Parlamentit të Shqipërisë u sh

No Pic available
  • 2014-09-11

Keni humbur pasaporten apo patentën? Gjeni emrin në listë

Keni humbur dokumentin e identifikimit, pasaportën, kartën e bankës, librezën e pensionit, të shëndetësisë apo lejen qarkullimit atëherë shikoni listën më poshtë. Mund të jetë dhe emri juaj. Kjo është lista me emrat që drejtoria e Policisë së Tiranës ka bërë publike në faqen

No Pic available
  • 2014-05-04

Testi me shkrim, lista e plotë e 170 fituesve të Shkollës së Policisë

TIRANE - Dalin rezultatet e provimit me shkrim për Shkollën e Policisë. "Gazeta Shqiptare" boton sot, të gjithë emrat e aplikanteve femra të cilat u ritestuan sërish pranë Akademisë së Policisë. Në përfundim të procesit të te

No Pic available
  • 2013-11-10

Ekonomiku, shpallen 938 fituesit e masterit

TIRANE-Shpallen 938 fituesit e studimeve master, në Fakultetin e Ekonomisë në Universitetin e Tiranës. Ditën e djeshme, ky fakultet ka shpallur 635 fituesit e studimeve të ciklit të dytë, master shkencor dhe master profesional, me kohë të plotë,