Rezultate te kerkimit per termin: +Vince +Cable

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] vince / docs[0] 112 / hits[0] 150 / keyword[1] cable / docs[1] 91 / hits[1] 145 /
Britania ndizet nga protestat, kërkohet votim i dytë për të vulosur Brexit
  • 2018-08-11

Britania ndizet nga protestat, kërkohet votim i dytë për të vulosur Brexit

Mbështetësit për një referendum të dytë për Brexit do të zhvillojnë sot të parën nga një seri ngjarjesh jashtë Londrës, në përpjekje për të mobilizuar mbështetjen popullore për planin përtej kryeqytetit britanik, ku janë zhvilluar disa herë tubime të ngjashme. Deputetja konse

100 mijë anglezë në shesh kundër Brexit, kërkohet referendum tjetër
  • 2018-06-24

100 mijë anglezë në shesh kundër Brexit, kërkohet referendum tjetër

Një ulërimë e këngëve pro-evropiane u ngrit mbi Pall Mall në Londër dhe në të gjithë parqet mbretërore pasi rreth 100 mijë persona morën pjesë në një marshim anti-Brexit që shënonte përvjetorin e dytë të referendumit të BE, të kryer në 2016-n. Anglezët marshuan të shtunën

No Pic available
  • 2017-12-01

A është ky fundi i marrëdhënies speciale mes Britanisë dhe SHBA-së?

Në një përplasje të rrallë mes aleateve presidenti amerikan Donald Trump fshikulloi publikisht Theresa May-n duke i thënë asaj të fokusohej tek terrorizmi, pasi liderja britanike e kritikoi për ripostimin e videove anti-myslimane të së djathtës ekstreme. Mos u fokuso tek mua, por tek luf

Sondazhi britaniket kunder emigranteve
  • 2014-01-07

Sondazhi britaniket kunder emigranteve

Një sondazh i kryer së fundmi në Britaninë e Madhe tregon se shumica e vendasve janë kundër emigracionit nga vendet e Azisë, Afrikës dhe Evropës jug-lindore. Më shumë se tre të katërtat e personave të intervistuar jan&eum

Britania privatizon postën
  • 2013-09-12

Britania privatizon postën

Qeveria britanike konfirmoi të enjten se ka në plan që Postën Mbretërore (Royal Mail) ta nxjerr në shitje në bursë, që llogaritet të jetë privatizimi më ambicioz i kësaj kompanie prej viteve të nëntëdhjeta. Sekretari i

Dështimi i euros zhyt Evropën në luftë!
  • 2012-10-15

Dështimi i euros zhyt Evropën në luftë!

Evropa mund të zhytet në luftë nëse euro dështon. Paralajmërimi i frikshëm vjen nga Vince Cable, sekretari britanik i Biznesit, i cili deklaroi se ‘pasojat e dështimit të monedhës së përbashkët evropiane mund të jenë të pallogaritshme për Evropën, por edhe të tmerrshme për B

Bler pyetet per miqesine me Murdok
  • 2012-05-29

Bler pyetet per miqesine me Murdok

Ish- kryeministri britanik Toni Blair ka mbërritur në seancën hetimore Levenson ku do të pyetet për miqësinë e tij me manjatin e medias Rupert Murdoch. Ai është politikani i parë që shfaqet këtë javë, përfshirë sekretari