Rezultate te kerkimit per termin: +Virgjil +Karaj

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] virgjil / docs[0] 253 / hits[0] 366 / keyword[1] karaj / docs[1] 2106 / hits[1] 3247 /
Ja kush janë 196 zyrtarët  që do tu hetohet pasuria
  • 2013-09-06

Ja kush janë 196 zyrtarët që do tu hetohet pasuria

ILDK do të hetojë pasurinë e Fidel Yllit, Ben Blushit dhe Neritan Alibali Inspektorati i Deklarimit të Pasurive ka nisur verifikimin e pasurive për 196 zyrtarë, ndër 4640 për vitin 2013, ku shorti i hedhur ditën e djeshme ka përcaktuar emra të spikatur të Politikës, si deputetët Fidel

100 vjetori i Drejtesise Nishani Sfide te fitojme besimin e qytetareve
  • 2013-05-11

100 vjetori i Drejtesise Nishani Sfide te fitojme besimin e qytetareve

Me rastin e 100 vjetorit të sistemit të drejtësisë në vend, Presidenti Bujar Nishani organizoi një pritje për ambasadorët dhe drejtuesit më të lartë të institucioneve të drejtësisë në vend. Presidenti Nishani, me cil&eum

eshtja Dritan Dajti
  • 2013-04-22

eshtja Dritan Dajti

Ashtu sikurse flitej në rrugë jozyrtare, Komiteti i Disiplinës e nisi mbledhjen e parë pas ndryshimeve në ligj me një listë avokatësh për të cilët gjykata kërkon masa disiplinore për proçesin ndaj Dritan Dajtit. Në

Dritan Dajti, Komiteti i Disiplinës nis masat ndaj avokatëve që refuzuan mbrojtjen
  • 2013-04-22

Dritan Dajti, Komiteti i Disiplinës nis masat ndaj avokatëve që refuzuan mbrojtjen

Gazeta ShqipKomiteti i Disiplinës e nisi mbledhjen e parë pas ndryshimeve në ligj me një listë avokatësh për të cilët gjykata kërkon masa disiplinore për procesin ndaj Dritan Dajtit. Në krye të 12 emrave të parë që do të dëgjohen nga Komiteti i Disiplinës është avokati Hasaf Had

Dajti avokatet kunder shortit
  • 2013-04-17

Dajti avokatet kunder shortit

Propozimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda, për të siguruar me anë të një shorti publik avokatin e shumëkërkuar prej gati dy vitesh që shpresohet të mbrojë Dritan Dajtin, pritet të hasë në kundërshtime të

quotDajtiquot avokatet kunder shortit
  • 2013-04-17

quotDajtiquot avokatet kunder shortit

Propozimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda, për të siguruar me anë të një shorti publik avokatin e shumëkërkuar prej gati dy vitesh që shpresohet të mbrojë Dritan Dajtin, pritet të hasë në kundërshtime të

Ndeshkimi i avokateve
  • 2013-03-30

Ndeshkimi i avokateve

Në një kohë kur gjykata vijon ritualin e ankesave për disa avokatë që bëhen shkak për shtyrjen e gjyqeve pasi nuk paraqiten, Dhoma Kombëtare e Avokatisë miraton rregulloren në baze të të cilës do të mbahen mbledhjet e Komitet