Rezultate te kerkimit per termin: +Virgjil +Karaj

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.000 / keyword[0] virgjil / docs[0] 274 / hits[0] 401 / keyword[1] karaj / docs[1] 2409 / hits[1] 3804 /
Avokati Karaj sulmon Gjin Gjonin: Je gjyqtar me tre muaj shkollë
  • 2015-11-14

Avokati Karaj sulmon Gjin Gjonin: Je gjyqtar me tre muaj shkollë

Pasi folën ambasadorët e BE dhe SHBA mbi reofmrën në drejtësi, me një fjalor të ashpër kundër bllokuesve të reformës, supriza e radhës ishte fjalimi i Gjin Gjonit (Xhin Xhoni, sic e shqiptojnë ambasadorët). Gjin Gjoni foli i pari në tryezë duke mbështetur Enkelejd Alibeaj, dhe dha

No Pic available
  • 2015-11-14

Gjin Gjoni debaton me avokatin për drejtësinë

Replikat Diskutimet për reformën në drejtësi kanë sjellë përplasje mes avokatit Virgjil Karaj dhe gjyqtarit Gjin Gjoni, i cili foli dje para ekspertëve të huaj për mënyrën se si duhet të luftohet korrupsioni në drejtësi duke dhënë dhe këshilla. Menjëherë pas tij, fjalën e mori a

Edhe Gjin Gjoni flet si mund të reformohet drejtësia. Egërsohet Virgjil Karaj: Ti nuk duhet të jesh as jurist
  • 2015-11-14

Edhe Gjin Gjoni flet si mund të reformohet drejtësia. Egërsohet Virgjil Karaj: Ti nuk duhet të jesh as jurist

Pas folën ambasadorët e BE dhe SHBA mbi reofmrën në drejtësi, me një fjalor të ashpër kundër bllokuesve të reformës, supriza e radhës ishte fjalimi i Gjin Gjonit (Xhin Xhoni, sic e shqiptojnë ambasadorët). Gjin Gjoni foli i pari në tryezë duke mbështetur Enkelejd Alibeaj, dhe dh

Kult 2015 / Akademia Kult ndan 13 çmimet prestigjoze dhe 2 speciale në emër të artit të vërtetë
  • 2015-11-08

Kult 2015 / Akademia Kult ndan 13 çmimet prestigjoze dhe 2 speciale në emër të artit të vërtetë

"Dy personalitete si Moikom Zeqo dhe Spartak Ngjela u nderuan nga drejtori i Akademisë Ylli Sula me çmimet speciale të Kult 2015".TIRANË, 8 Nëntor / ATSH / Klajdi Musabelliu / - Puna 1 vjeçare e artistëve të të gjitha zhanerave u kurorëzua sot gjatë mbrëmjes gala të ndarjes së Çmimeve

INTERVISTA/ Sandër Simoni: Kjo është vjeshta e ankthit për drejtësinë
  • 2015-10-27

INTERVISTA/ Sandër Simoni: Kjo është vjeshta e ankthit për drejtësinë

Kjo është një intervistë që gazetari Roland Qafoku ka zhvilluar me kreun e Gjykatës së krimeve të Rënda Sandër Simoni. Në prag të opinionit që Komisioni i Venecias pritet të japë për paketën kushtetuese për drejtësinë, Simoni shpreh rezervat e tij për punën e kryer nga panel

Ja kush janë 196 zyrtarët  që do tu hetohet pasuria
  • 2013-09-06

Ja kush janë 196 zyrtarët që do tu hetohet pasuria

ILDK do të hetojë pasurinë e Fidel Yllit, Ben Blushit dhe Neritan Alibali Inspektorati i Deklarimit të Pasurive ka nisur verifikimin e pasurive për 196 zyrtarë, ndër 4640 për vitin 2013, ku shorti i hedhur ditën e djeshme ka përcaktuar emra të spikatur të Politikës, si deputetët Fidel

100 vjetori i Drejtesise Nishani Sfide te fitojme besimin e qytetareve
  • 2013-05-11

100 vjetori i Drejtesise Nishani Sfide te fitojme besimin e qytetareve

Me rastin e 100 vjetorit të sistemit të drejtësisë në vend, Presidenti Bujar Nishani organizoi një pritje për ambasadorët dhe drejtuesit më të lartë të institucioneve të drejtësisë në vend. Presidenti Nishani, me cil&eum