Rezultate te kerkimit per termin: +Virgjinia

Meta: total 49 / total_found 49 / time 0.000 / keyword[0] virgjinia / docs[0] 49 / hits[0] 82 /
No Pic available
  • 2017-06-14

Kongresmenët amerikanë sulmohen me armë zjarri

Një person i armatosur ka shtënë drejt politikanëve republikanë në Virgjinia të Shteteve të Bashkuara, derisa ata ishin duke luajur bejsboll. Njëri nga kongresmenët amerikanë është lënduar së bashku me disa persona të tjerë. Përfaqësuesi amerikan, Mo Brooks i ka thënë CNN-it se

No Pic available
  • 2017-05-25

Përsëri për virgjëreshat e maleve, tashmë në një kohë moderne

Një roman i ri i Emmanuelle Favier për Shqipërinë Luan Rama Ishim takuar shpesh me Emmanuelle Favier pranë shtëpisë së saj, në Place Flora-Tristan. Një vajzë e gjatë, simpatike, me një fytyrë të ëmbël normande dhe sy blu. Donte të shkruante për virgjëreshat e përbetuara shqipta

No Pic available
  • 2016-11-12

Fjalimi i rrallë i Berishës para zgjedhjeve të para pluraliste: Shqipëria është toka e Zotit

Ish-zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha, Erla Mëhilli ka risjellë në vëmendje një fjalim të liderit historik të Partisë Demokratike të mbajtur në mars të vitit 1991, para zgjedhjeve të para pluraliste. Erla Mëhilli thotë se, në këtë fjalim që Berisha mbajti para diaspor

No Pic available
  • 2016-04-29

Momenti kur djali sheh për herë të parë nënën e tij

Një djalë i verbër ka arritur të shohi nënën e tij për herë të parë falë disa syzeve të reja elektronike që i mundësuan shikimin. Christopher Ward, 12 vjec, udhëtoi për në Uashington nga shtëpia e tij në Virgjinia disa javë më parë për të provuar eSight, një pajisje teknolog

Ardit Ferizi del para gjyqit në Virgjinia si rasti i parë i terrorit të piraterisë informative
  • 2016-02-24

Ardit Ferizi del para gjyqit në Virgjinia si rasti i parë i terrorit të piraterisë informative

20 vjeçari nga Kosova, Ardit Ferizi, ishte shfaqur në gjykatën federale në Aleksandri në fund të janarit, si rasti i parë ligjor në Shtetet e Bashkuara për përfshirje në terrorizëm dhe pirateri informatike. Ferizi është akuzuar

Këta janë tre personat që do të ekzekutohen në SHBA në tre ditët e ardhshme (Foto)
  • 2015-09-29

Këta janë tre personat që do të ekzekutohen në SHBA në tre ditët e ardhshme (Foto)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) do të kryejnë ekzekutimet me vdekje të tre burgosurve në tre ditët e ardhshme, duke filluar nga sot, sipas të dhënave të publikuara në sajtin e Qendrës së Informacionit për Dënimet me Vd

E tmerrshme: Vrasja LIVE e gazetares dhe kameramanit në SHBA (Video)
  • 2015-08-26

E tmerrshme: Vrasja LIVE e gazetares dhe kameramanit në SHBA (Video)

Gjatë një interviste të drejtpërdrejt për televizionin WDBJ7ka ndodhur një ngjare e tmerrshme në mëngjesin e sotëm në Virgjinia të SHBA-ve. Një gazetare dhe një kameraman janë qëlluar për vdekje duke raportuar nga nj&eum